Gheorghe Hagi lett a gyengélkedő Galatasaray labdarúgócsapatának új vezetőedzője. A 39 éves román tréner Fatih Terimet váltja, aki március 5-én mondott le, mert együttese a spanyol Villarreal ellenében kiesett az UEFA-kupa 3. fordulójában.

A 2000-ben még UEFA-kupa- és Európai Szuperkupa-győztes gárda - akkor Terim volt az edző és Hagi az irányító - a mostani török bajnokságban sem remekel, hiszen jelenleg csak a 6. helyen áll, s 19 pont a hátránya az éllovas Fenerbahcéval szemben.

Hagi pályafutása során olyan csapatokban játszott, mint a Steaua Bucuresti, a Real Madrid, a Brescia, az FC Barcelona és a Galatasaray. Edzői karrierje során irányította a román válogatottat és a szintén török Bursasport is.