Duplázott az Arsenal labdarúgócsapatát erősítő francia Thierry Henry, mivel a játékostársak után a szakírók is őt választották a szezon legjobb játékosának Angliában.

A londoni klub ezzel "megvédte a címet", tavaly ugyanis a csatár honfitársa, Robert Pires nyert az FWA-nál. Az Arsenalban 1999 óta futballozó Henry ebben az idényben már 36 gólt szerzett klubjában és a válogatottban, szerdán például kétszer volt eredményes a Franciaország-Egyiptom (5-0) barátságos találkozón. A fővárosi együttessel bejutott az FA-kupa döntőjébe, s a második helyen áll a bajnokságban.

Az elmúlt hat évben öt labdarúgót választottak a játékostársak és a szakírók is a legjobbnak:
1998: Dennis Bergkamp (Arsenal)
1999: David Ginola (Tottenham Hotspur)
2000: Roy Keane (Manchester United)
2001: Teddy Sheringham (Manchester United)
2003: Thierry Henry (Arsenal)

Tavaly a Premiershipben szereplő labdarúgók Ruud van Nistelrooy-t tartották a legjobbnak.