Soproni győzelmével visszavette második helyét a Ferencváros a labdarúgó Borsodi Ligában. A többi szombati mérkőzésen a bajnok Zalaegerszeg a Dunaferrt verte, a Videoton a Kispestet, a Békéscsaba pedig megszerezte első döntetlenjét a Siófokkal vívott derbin. A Debrecen Újpesten ikszelt.

Békéscsabai Előre FC - Siófok FC 1-1 (0-0)
Békéscsaba, 4000 néző, vezette: Sápi (dr. Hegyi, Szabó II. J.)
Békéscsaba: Fekete - Lapsánszki, Grujics, Udvari - Tóth Gy., Bánföldi, Gavrilovics (Hoffmann, 78.), Szilveszter, Vincze Z. - Miculescu, Keresztúri (Megyesi, 80.), edző: Garamvölgyi Lajos
Siófok: Németh G. - Pantics, Kuttor, Pusztai - Sipeki (Erős, 7.), Schwarcz, Schultz, Gaál, Koller (Kovács, 71.) - Fülöp, Filipovics (Szabó Cs., 66.), edző: Csank János
gól: Keresztúri (64.) illetve Schwarz (81.)
sárga lap: Udvari (32.), Pantics (37.), Fülöp (59.), Koller (63.), Grujics (65.)

Jó: Fekete, Grujics, Keresztúri, ill. Kuttor, Schultz, Schwarcz.

4. perc: Miculescu Pusztai fölött átemelt, majd kilenc méterről a jobb felső sarok mellé lőtt.

7. perc: Keresztúri 15 méterről célzott, az önfeláldozó Kuttorról szögletre vágódott a labda.

16. perc: Bánföldi 28 méteres szabadrúgását a bal felső sarok elől tolta szögletre Németh Gábor.

19. perc: Schultz 20 méteres szabadrúgását Fekete hárította.

28. perc: Vincze Z. nagy lövése a kapu fölött szállt el.

35. perc: Schultz 12 méterről a jobb összekötő helyéről célzott Fekete lábbal tisztázott.

39. perc: Miculescu 26 méteres lövését Németh a bal felső sarok elől szögletre tolta.

47. perc: Schultz 18 méterről meglőtte a labdát, amit Fekete nagy bravúrral kiöklözött.

49. perc: Gaál húsz méterről csavart kapura, a labda a bal kapufa mellett zúgott el.

53. perc: Filipovics Udvari kíséretében alig lőtt mellé.

58. perc: Bánföldi 18 méterről fölé lőtt.

60. perc: Keresztúri lövésébe Pantics beleléptett, így szögletre vágódott a labda.

64. perc: Tóth György jobbról belőtt, a labdát Gavrilovics átlépte, így a támadással felfutó Keresztúri futtából 13 méterről a kapu bal sarkába lőtt, 1-0.

77. perc: Fülöp öt méterről fölé fejelt.

81. perc: Schultz harmincméteres szabadrúgásból előre ívelt, ami Schwarcz fejére szállt. A Balaton-partiak középpályása nyolc méterről a bal felső sarokba bólintott, 1-1.

A Borsodi Liga állása/sport/magyarfoci/20021116aborsodi.htmlKi nyeri a Borsodi Ligát?http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=28884

A Siófok nagyon okosan és taktikusan futballozott, szervezett volt a középpályás sora, így legtöbbet a csabai térfélen pattogott a labda. A hazaiak középpályás sorának egy része gyengén muzsikált, ezért nem tudták megtartani a labdát, csupán az elől lévő Keresztúri és Misculescu tudott megélni a pályán. A csabai védelem azonban hősiesen küzdött, így igazságosnak mondható a pontosztozkodás.

"A mérkőzés előtt kiegyeztem volna a döntetlennel, ám most hiányérzetem támadt, hiszen kezünkben volt a győzelem" - sajnálkozott Garamvölgyi Lajos.

"A mérkőzés nagy részében mi birtokoltuk a labdát, mégsem sikerült begyűjtenünk a három pontot" - értékelt Csank János.