Nagy meglepetésre a sereghajtó Békéscsaba Keresztúri András három góljával 3-1-re legyőzte a bajnoki címvédő Zalaegerszeget a Borsodi Liga 13. fordulójában. A éllovas MTK a hajrában gyűrte be az Újpestet, a Debrecen a 94. percben mentett pontot Dunaújvárosban, a Sopron-Győr találkozón nem esett gól.

Borsodi Liga, 13. forduló:
Békéscsabai Előre FC - Zalaegerszegi TE 3-1 (1-0)
Békéscsaba, 2500 néző
vezette: Saskőy (Veres L., Vígh).
Békéscsaba: Fekete - Lapsánszki, Grujics, Szilveszter - Szeverényi, Bánföldi, Gavrilovics (Megyesi, 90.), Vincze Z. - Keresztúri (Szabó S., 91.) - Tóth Gy., Miculescu (Hoffmann, 88.)
ZTE: Turi - Kocsárdi, Urbán, Budisa, Szamosi - Balati (Sabo, 67.), Molnár, Balog Cs., Egressy - Faragó (Koplárovics, 75.), Kenesei
gól: Keresztúri (38., 59. - tizenegyesből, 82.), illetve Egressy (50.)
sárga lap: Egressy (27.), Szanosi (82.)

4. perc: Tóth György a jobbösszekötő helyén megiramodott, át akart gurítani a túloldalra Keresztúrinak, de Urbán elcsípte a labdát.

8. perc: Keresztúri Miculescuhoz továbbított, aki 14 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, de Turi résen volt.

10. perc: Kocsárdi harminc méterről megcélozta a kaput, de csúnyán fölé durrantott.

26. perc: Miculescu jobbról lefejelt egy labdát Gavrilovicsnak, aki közelről célzott, de Turi vetődve megfogata a labdát.

32. perc: Balog Cs. huszonnégy méterres lövése a jobb kapufa mellett suhant el.

38. perc: Miculescu a jobbról visszagurított Keresztúrinak, aki az ötösről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1-0.

46. perc: Tóth György a kifutó kapus fölött átemelte a labdát, a visszaérkező Budisa gólvonal előtt fejjel tisztázott.

48. perc: Tóth György 15 méteres lövését a kivetődő kapus hárította.

50. perc: Kenesei bal oldali szögletébe Egressy beleért, és lábáról a labda a sarokban hullott, 1-1.

51. perc: Faragó nyolc méterről a bal kapufa mellé lőtt.

56. perc: Bánföldi távolról, mintegy 25 méterről próbálkozott, a vetődő Túri szögletre tolta a labdát.

59. perc: Miculescut Budisa a 16-oson belül fellökte. A büntetőt Keresztúri a jobbra vetődő Turi mellett bal alsó sarokba lőtte, 2-1.

68. perc: Keresztúri került helyzetbe, rávezette a labdát a kimozduló Turira, tíz méterről lőtt, a labda elsuhant az üres kapu előtt.

76. perc: Koplárovics került helyzetbe, de 15 méteres lövése után egy védőről szögletre vágódott a labda.

82. perc: A nagy kedvvel játszó Keresztrúri a 16-oson állva ráfordult a kapura és a bal alsó sarokba bombázott, 3-1.

Sérülések, betegségek és eltiltások miatt egy ismételten átszervezett Békéscsaba állt ki tíz napon belül másodszor a zalaegerszegiek ellen. A viharsarkiak régen látott jó játékkal rukkoltak ki a bajnokkal szemben. A vendégek szervezetten játszottak, de az első félidőben rikán voltak veszélyesek Fekete kapujára.

A forduás után viszont nagy lendülettel támadott a ZTE, de négy-öt akció után elhalt a lelkesedésük, miközben Keresztúri vezérletével remek futballt mutatott be a hazai együttes, amely megérdemelten tartotta othon a három pontot.

Garamvölgyi Lajos, a Békéscsaba edzője: "Végre megtört a jég, de bíztam is benne, hogy megszakad végre a korábbi rossz sorozat. Hallatlanul nagy lelkesedéssel küzdött csapatom, megérdemelten nyertünk."

Simon Antal, a ZTE vezetőedzője: "A Békéscsaba nagyon harcosan és jól küzdött, megérdelemten győzött."