Vasárnap a spanyol bajnokságban a Real Madrid kétgólos győzelmet aratott az FC Barcelona ellen a labdarúgóvilág egyik legjelentősebb rangadóján. A Bajnokok Ligája legutóbbi két kiírásának döntőse, a Valencia csak nehezen nyert 2-1-re a Rayo Vallecano ellen. A Celta Vigo nagy meglepetésre kikapott a Las Palmas vendégeként, így már csak az FC Valencia őrzi veretlenségét ebben a szezonban.

A madridi Bernabeu-stadion 120 000 nézője tombolva ünnepelte csapatát, amikor a mérkőzés 93. percében egyik legnagyobb kedvence, Figo bebiztosította a Real Madrid győzelmét. A 29. születésnapját éppen ma ünneplő portugál, a "barcelonai áruló" egy sakk-matt helyzet végén adta meg a kegyelemdöfést az örök riválisnak, a Barcelonának.

A spanyol örökrangadó a várakozásoknak megfelelően óriási taktikai csatát hozott, ahol a mérkőzés nagyobb részében két egyenrangú csapatot láthattunk a pályán - ezt jól tükrözi a labdabirtoklás 50-50%-os aránya is. A játék már csak a gyepen hemzsegő klasszisok miatt is élvezetes volt, bár titokban talán jóval több helyzetre számítottunk. A legnagyobb sztárok azonban nem nagyon találták a helyüket, ami mindkét oldalon a remek védekezés javára írható: a Reálban Pavon szinte levette a pályáról Rivaldót, Hierro tanári módon rombolt, Raul Bravo pedig olyan játékot produkált a balhátvéd posztján, hogy Roberto Carlos akár nehézségek elé is nézhet, ha vissza akar kerülni a csapatba. A Barca védelme is remek teljesítményt nyújtott, egyedül Frank de Boer tűnt kissé bizonytalannak.

A játék sajnos nem nélkülözte a durvaságot sem. Kirívó szabálytalanság ritkán akadt, de számtalan apró tüskét és birkózást láthattunk, amelyet például Rivaldo idegileg is nehezen volt képes elviselni, s az első félidőben majdnem összeverekedett Hierróval.

A Real első gólja egy remek támadás végén született: Zidane tanári labdájával McManaman iramodott a bal oldalon, a védők feje felett elszálló beadását Raul visszafejelte, s a labda Frank de Boer hátán megpattanva a másik madridi csatár, Morientes elé került, aki szinte a gólvonalról bólintotta a kapuba.

Ezt követően kiegyenlített, nagyobb helyzetek nélküli játék folyt a pályán, mégis olyan érzésünk lehetett, hogy a hazaiak az irányítók, mivel a Barcelonának gyakorlatilag nem volt középpályája. A szünet után egészen a 70. percig nem változott a játék képe, ekkor aztán belehúztak a csapatok. Először a Barcelona veszélyeztetett: Kluivert váratlan, a balösszekötő helyéről leadott váratlan lövése, majd egy csodálatos Rivaldo beadást követő Gabri csukafejes esetében is Casillasnak kellett bravúrral hárítania. Erre már felébredt a Madrid is, s főképp Figo vezérletével - aki Morientes lecserélése után előbbre húzódott - sorra vezette a támadásokat; a befejezések azonban rosszul sikerült lövéseket jelentettek. Egészen a 93. percig, amikor gyakorlatilag leiskolázták a Barcelonát: a végig remek teljesítményt nyújtó Makelele Zidannal passzolgatott a tizenhatoson belül, majd jobbról keresztbe lőtt labdáját Raul zseniális mozdulattal átlépte, s a berobbanó Figónak már nem volt nehéz dolga: beállította a 2-0-s végeredményt.

Bár a Barcelona derekasan küzdött, a Real Madrid teljesen megérdemelten nyert, s nyolc helyet előrelépve a tabellán három ponttal felzárkózott örök riválisa mögé.

Primera Division, 11. forduló:
FC Valencia - Rayo Vallecano 2-1 (1-1)
Salva (23.), Sanchez (87.), illetve Paragon (39., 11-esből)

Deportivo La Coruna - Osasuna 5-1 (4-1)
gól: Tristan (19., 25.), Donato (36.), Amavisca (39.), Makaay (67.), illetve Aloisi (8.)

Espanyol - Real Sociedad 1-2 (1-1)
gól: Ivan Diaz (29.), illetve Jankauskas (34.), de Pedro (70.)

Malaga - Sevilla 1-3 (1-1)
Musampa (39.), illetve Alfaro (4.), Toedtli (56.), Fredi (61.)

Las Palmas - Celta Vigo 4-2 (3-1)
gól: Schürrer (1.), Tevenet (31.), Ruben (39., 90.), illetve Jesuli (21.), Mosztovoj (65., 11-esből).

Real Madrid - FC Barcelona 2-0 (1-0)
gól: Morientes (24.), Figo (93.)