Az Udinese hazai pályán 1-1-es döntetlent ért el a Milan ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában, így negyedik helye révén a következő idényben a Bajnokok Ligájában indulhat, mivel a Sampdoria gól nélküli mérkőzést játszott Bolognában, s nem tudta ledolgozni egypontos hátrányát.

A bennmaradásért folytatott harc ugyanakkor még nem fejeződött be teljesen, ugyanis egyelőre csak a Fiorentina otthonában simán alulmaradó Brescia csatlakozott a már korábban kiesett Atalantához.

A harmadik kieső helyről azért nem született még döntés, mivel a Parma, a Bologna és a Fiorentina azonos pontszámmal végzett a 16., 17. és 18. helyen. Az olasz versenykiírás szerint ilyen esetben rájátszást írnak ki két csapat között oda-visszavágós alapon. A firenzeiek azért menekültek meg, mivel mindkét riválisukkal szemben jobb az egymás elleni mérlegük. Érdekesség, hogy a nyolcadik helyen végzett AS Romát és az utolsó előtti, tehát 19. Bresciát mindössze négy pont választja el egymástól, tehát igencsak kiélezett küzdelem zajlott a kiesés elkerüléséért a Serie A-ban.

A harmadik kieső helyről döntő rangsorolás eredményei: Parma - Fiorentina 0-0, Fiorentina - Parma 2-1, Fiorentina - Bologna 1-0, Bologna - Fiorentina 0-0.

Gólgazdag meccsen búcsúzott a bajnoki idénytől az aranyérmes Juventus, amely 4-2-re legyőzte a Cagliarit. A vendégek mindkét gólját a veterán Zola szerezte, míg a hazaiaknál a francia Trezeguet duplázott.

A gólkirályi címet Cristiano Lucarelli szerezte meg. A Livorno csatára 24 találatával egyedül végzett az élen, mivel ezúttal ő és legfőbb üldözője, a parmai Alberto Gilardino is egyszer volt eredményes.

Az UEFA-kupában a Sampdoria és a Palermo, illetve az olasz kupában döntős Roma indulhat. A Serie B feljutói az Empoli, Genoa, Perugia, Torino kvartettből kerülnek ki.

Serie A, 38. (utolsó) forduló:
AS Roma - Chievo 0-0

Bologna - Sampdoria 0-0

Fiorentina - Brescia 3-0 (1-0)
gól: Miccoli (43., 11-esből), Jörgensen (59.), Rigano (66.)
piros lap: Milanetto (88., Brescia)

Internazionale - Reggina 0-0

Juventus - Cagliari 4-2 (1-0)
gól: Del Piero (43.), Trezeguet (51., 74.), Appiah (60.), illetve Zola (61., 87.)

Lecce - AC Parma 3-3 (2-2)
gól: Pinardi (30.), Vucinic (41.), Dalla Bona (47.), illetve Morfeo (22.), Bresciano (43.), Gilardino (56.)
piros lap: Contini (84., AC Parma), Morfeo (90., AC Parma)

Messina - Livorno 1-1 (0-0)
gól: Zampagna (72.), illetve C. Lucarelli (84.)

Palermo - SS Lazio 3-3 (1-1)
gól: Toni (2., 65.), Brienza (61.), illetve Rocchi (43.), Bazzani (71.), Muzzi (88.)

Siena - Atalanta 2-1 (1-0)
gól: Chiesa (8.), Argilli (81.), illetve Budan (62.)

Udinese - AC Milan 1-1 (0-0)
gól: Di Michele (56.), illetve Serginho (86.)