Előbb Lando Norris, majd Charles Leclerc előzte meg Max Verstappent az Ausztrál Nagydíj pénteki szabadedzésein, így az első edzés végén a Red Bullja padlólemezét deformáló holland pilóta nem teljesen magabiztosan várhatja a folytatást. A Logan Sargeant nélküli Forma-1-es mezőnynek az utolsó lehetőség jön a gyakorlásra.

Kövesse velünk az Ausztrál Nagydíj harmadik szabadedzésének eseményeit!

02:01
2024. március 23.

Nem Verstappen a topfavorit?

Köszöntjük Olvasóinkat az Ausztrál Nagydíj harmadik szabadedzésének élő közvetítésében! Előbb Lando Norris, majd Charles Leclerc előzte meg Max Verstappent az Ausztrál Nagydíj pénteki szabadedzésein, így az első edzés végén a Red Bullja padlólemezét deformáló holland pilóta nem teljesen magabiztosan várhatja a folytatást.

02:03

Eggyel kevesebben folytatják

A Forma-1-es mezőny Logan Sargeant nélkül folytatja a hétvégét, Alexander Albon balesete után ugyanis úgy összetört a Williamse, hogy nem lehetett megjavítani, tartalék karosszériát pedig nem hozott magával a Williams. A csapat mégis úgy döntött, hogy az amerikai hagyja ki a folytatást, a brit-thai pilóta hibája ellenére.

02:04

Hamilton kikészült

Lewis Hamilton szerint soha nem volt még ilyen kevés az önbizalma – mondta, miután a hétszeres világbajnok a második szabadedzésen csak a 18. lett.

02:26

Ilyenek a körülmények

18 fokos a levegő, 26 fokos az aszfalt hőmérséklete jelenleg az Albert Parkban. Elég felhős az ég, de elhanyagolható ma is az eső valószínűsége.

02:31

Most nincs nagy sietség

Az első két szabadedzésen megrohamozták a pályát a pilóták, most egy perc után még senki nem hajtott ki a bokszutcából. Piastri végül megérkezik, a közönség nagy örömére.

02:34

Három csapat próbálkozott eddig

Piastrit Norris és a két Sauber és a két Red Bull követte, de az első mért körre még várni kell.

02:37

Túl az első mért körön

Pérezé az első gyors kör, az ideje 1:19,206. Az Aston Martinok is a pályán voltak, de csak egy kör erejéig.

02:40

A Red Bull szórakoztatja a közönséget

Verstappen és Pérez egymástól veszik át a vezetést a közepes keverékű gumikon, de másnak még nincs is gyors köre. Továbbra is csak nyolcan voltak eddig kint a pályán.

02:46

A Ferrarik is felsorakoztak

A két Ferrari és Albon csatlakozott a Red Bullokhoz az első negyedóra végén a pályára, egyaránt közepeseken.

02:50

Hamilton hátránya bő másfél másodperc

A két Mercedes is a pályán, ők lágyakon nyitottak. Hamilton így is a két Red Bull és a két Ferrari mögött kezd a köridőket tekintve.

02:56

Most kezdődhet az igazán gyors szakasz

Mindenki kijött a pályára, az eddig a bokszban maradtak lágyakon nyitják a szabadedzést, ahogy egyre többen át is váltottak rájuk. Sainz közben átvette a vezetést Verstappentől.

03:00

Ez az állás félidőben

Az első fél óra után a két Ferrari áll az élen a két Red Bull előtt Sainz, Leclerc, Verstappen, Pérez sorrendben – a többségnek ugyanakkor igazán gyors köre még nem volt.

03:06

A Red Bullok másként döntenek

Verstappen és Pérez közepeseken köröz, egyértelműen versenyszimulációt teljesít. A többiek azonban Sainz kivételével mind lágy gumikon vannak a pályán.

03:13

Nagy hazai boldogság

Hosszú idő után Piastri az első, aki jelentősen javít az eddigi legjobbján, az ausztrál fel is jön a harmadik helyre. A körideje 1:17,087, egy lila első szektorral.

03:18

Mercedes-zűr házon belül

Russell arra panaszkodott, hogy már nem először kerül úgy forgalomba, hogy csapattársa, Hamilton tartja őt fel. Nem a honfitársra, mintsem inkább a csapatra volt mérges a fiatalabbik brit.

03:24

Előreléptek Hamiltonék, de...

A két Mercedes most a 2-3. helyen áll, de lágy gumikon futott gyors körökkel is lemaradtak Sainz közepeseken teljesített körétől, ráadásul a riválisok igazán gyors köre csak most jön.

03:28

Az első négy egy tizeden belül

Sainz, Hamilton, Leclerc, Russell a sorrend. Még két perc, és a legtöbben még teljesítenek majd gyors kört a lágyakon.

03:33

A leintés után dőlt el

Az utolsó gyakorlást végül Leclerc nyerte Verstappen előtt, hiszen már a kockás zászló lengetése után, de mindketten javítottak. Kettejük között 20 ezred lett a különbség, de a negyedikként záró Hamilton hátránya is csak 92 ezredes. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval hamarosan, az időmérővel 6 órától jelentkezünk!