A női, F1 Academy elnevezésű versenysorozat szezonnyitó, szaúd-arábiai hétvégéjén két futamot rendeztek, és ugyan mindkettőn Doriane Pin ért át először a célvonalon, csak pénteken örülhetett a győzelemnek. Szombaton azért nem, mert egy döbbenetes hibát követett el a célba érést követően.

A Mercedes által támogatott, 20 éves versenyzőnő, Doriane Pin pénteken és szombaton is megszerezte a pole pozíciót az F1 Academy Szaúd-arábiai Nagydíján, és mindkét napon meg is nyerte a versenyt. A Prema Racing francia pilótája mindkét nap ünnepelt a dobogó tetején, de szombat este kiderült, hogy

az aznapi győzelme elveszik, miután egy 20 másodperces időbüntetés miatt a kilencedik helyre sorolták vissza.

Doriane Pin, F1 Academy
Doriane Pin két, győztesnek járó trófeát kapott Dzsiddában, de az egyiket vissza kellett adnia
Fotó: Giuseppe CACACE / AFP

Doriane Pin kétszer haladt át a kockás zászló előtt, megbüntették

A váratlan büntetés oka az volt, hogy a szombati verseny leintésekor, a 13. kör végeztével Doriane Pin nem vette észre a kockás zászlót, és a rádiós kommunikációja sem volt megfelelő, ezért aztán

azt hitte, hogy még tart a verseny. Pin emiatt a levezető kört is teljes sebességgel teljesítette,

nem haladt el mások mellett, hogy feltűnjön neki a probléma, így aztán a "bónuszköre" végén nem a bokszutcába hajtott, hanem még egyszer a célegyenesbe, és újra áthajtott a célvonalon. A csapata, a Prema Racing épp nagyban ünnepelte a sikerét, így nekik nem tűnt fel semmi, a versenyirányítás cserébe piros zászlót lengetett Pinnek, hogy fejezze be a száguldást. A sportfelügyelők ezután

vizsgálatot indítottak a rádióproblémára panaszkodó francia pilóta ellen, amiért szabályellenes módon kétszer haladt át a kockás zászló előtt,

néhány órával később pedig meg is született az ítélet, miszerint Pin 20 másodperces időbüntetést kap a tettéért, emiatt pedig a kilencedik helyre csúszott vissza – vette észre a Racingline. Az eset ide kattintva tekinthető meg.

Az F1 Academy szombati futamát így Pin helyett Abbi Pulling nyerte meg, aki ezzel az összetettben is átvette a vezetést az első versenyhétvége után. A szezon május elején, Miamiban folytatódik.