A BMW-vel versenyző magyar pilóta a rajnál az élre állt, és ki sem engedte a kezéből a győzelmet a második hungaroringi WTCC futamon.

Michelisz az élen!

Remekül kapta el a rajtot az ötödik helyről, kihasználta a BMW jó rajtképességét Michelisz. Wéber kipördült, mert koccant valakivel.

Hatalmas ováció fogadja Micheliszt az első kör végén a célegyenesben.

16:36

Egyre nagyobb előnyt épít ki Michelisz

Már több mint egy másodperc az előnye Oriola előtt. A legjobb Chevrolet a hatodik.

16:38

Wéber a 18.

Őt is ünnepli a közönség a célegyenesben. Menu már az ötödik, szoros a verseny a harmadik helyért.

16:39

Már több mint két másodperccel vezet

Nő az előnye Michelisznek Oriola előtt, hat tizeddel jobb körönként a magyar. Michelisz a leggyorsabb jelenleg a pályán.

16:40

Menu Monteirót támadja

A svájci megelőzte a portugált, és feljött a negyedik helyre. Bennani a harmadik, ő következhet a Chevrolet-nak.

16:42

Felfokozott hangulat a tribünön

Felállva tapsolnak a célegyenesnél, és azt kiabálják, hogy "Norbi! Norbi!".

16:43

Már három másodperc az előny

Hatalmas esélye van Michelisznek, hogy két év után újra nyerjen egy futamot. BMW-vel ez még nem sikerült neki.

16:45

Menu nagyon gyors

A legjobb Chevrolet már Bennanit támadja a dobogós helyért. Michelisz továbbra is a leggyorsabb a pályán.

16:46

Oriola közeledik

Kicsit csökkent az előny, de fél távnál még mindig majdnem három másodperccel vezet Michelisz. Wéber továbbra is a 18.

16:48

Óriási csata Michelisz mögött

Nagyon szoros a verseny a második helyért, csak tizedek választják el egymástól Oriolát, Bennanit és Menut.

16:49

Menu kettőt előzött

Alain Menu már a második, kifékezte Oriolát és Bennanit az első kanyarban. Micheliszt is el akarja kapni, de 4,3 másodperc a hátránya. Elvileg nehéz lesz neki.

16:51

Érik a magyar győzelem

Három körrel a vége előtt 4,5 másodperc a magyar előnye Menu előtt. A közönség hihetetlenül lelkesen szurkol.

16:53

Michelisz lassul

Egy másodpercet eldobott az előnyéből, de ez lehet, hogy csak taktika.

16:54

Utolsó kör

Mindenki feszülten várja a magyar győzelmet a Hungaroringen.

16:57

Megvan a győzelem Michelisznek!

Beosztotta az előnyét, és élete második futamgyőzelmét szerezte Michelisz!

Hatalmas sikert aratott hazai pályán.

16:59

Óriási a hangulat Mogyoródon

Mindenki felállva tapsol és Michelisz nevét kiabálja. Tapsvihar fogadja a levezető körében.

17:00

A legjobb 10 sorrendje

Michelisz, Menu, Bennani, Oriola, Monteiro, Tarquini, Huff, D'Aste, Engstler, Muller.

17:03

Mindenki gratulál Michelisznek

Menu is megveregette a vállát a magyar versenyzőnek. Zúg a "Szép volt, Norbi"  a nézőtéren.

17:05

Michelisz a hatodik a világbajnokságon

Győzelmével két hellyel előrébb került a pontversenyben.

17:08

Már a dobogón az első három

Szól a magyar himnusz, mindenki áll a nézőtéren.

17:39

Élete legboldogabb napjának nevezte a mait Michelisz

Hamarosan részletes összefogalóval jelentkezünk a futamról.

17:50

Fotó: Farkas Péter [origo]
Kattintson a képre a két vasárnapi futam galériájához!

Michelisz Norbert élete egyik legjobb rajtját mutatta be a második Hungaroringen vasárnap délután. Az ötödik helyről indulva remekül reagált a zöld jelzésre, és az első kanyarban már a mezőnyt vezetve fordult be a belső íven. A verseny utáni interjújában elmondta, hogy csak az első két körben ment 100 százalékon, utána visszavett kissé, mert csak arra koncentrált, hogy ne kövessen el hibát. Ez nagyon nehezére esett, mivel látta, hogy a közönség szinte önkívületben szurkol neki, főleg a célegyenes melletti tribünökön. Becslések szerint 35 ezer ember szurkolt a 27 éves versenyzőnek vasárnap a helyszínen.

A rajt utáni pillanatok

A futam felére kiépített egy kényelmes, 4,5 másodperces előnyt, és a végén is megtartott ebből közel két másodpercet. Elmondása szerint a hatodik körtől kezdve úgy érezte, a verseny örökké tart, ezért hatalmas megkönnyebbülést jelentett számára a kockás zászló a 12. kör végén.

Közel öt másodperccel is vezetett Michelisz a futam felénél

Michelisz mögött hatalmas csata alakult ki a dobogós helyekért, sokáig Mehdi Bennani és Pepe Oriola volt a legesélyesebb ezekre a pozíciókra, de aztán Alain Menu egy remek manőverrel mindkettejüket megelőzte a célegyenes végén. Szerencsére a gyári Chevrolet-vel versenyző svájcinak már nem volt esélye arra, hogy Micheliszt is megelőzze, mert amikor a második helyre feljött, már csak két-három kör volt hátra a versenyből, és a hátránya addigra már ledolgozhatatlan volt.

A legjobb Chevrolet-s ezúttal a második helyen végző Menü lett

Bennani (BMW) élete első dobogós helyezését szerezte a WTCC-ben azzal, hogy a vége előtt két körrel Oriola (Seat) mellett is elment. Nem sokkal a marokkói mögött Tiago Monteiro ért be a célba egy másik Seattal, így ma már másodszor lett ötödik. A portugálnak nem volt könnyű versenye, mert Gabriele Tarquinit és Robert Huffot is maga mögött kellett tartania. Huff mögött sokáig a vb-éllovas csapattársa, Yvan Muller haladt, de aztán a francia egy tőle szokatlan hibát vétett a 10-es kanyarban az utolsó körben, így visszacsúszott a hatodikról a nyolcadik helyre. Muller 180 ponttal így is vezeti a világbajnokságot, előnye 23 pont Menü előtt. Michelisz Norbert feljött hatodiknak, jelenleg 78 pontja van.

Forrás: MTI/Illyés Tibor
Hatalmas volt az öröm a dobogón és a nézőtéren is

A mezőny másik magyarja, Wéber Gábor a rajtnál ütközött Charles Ng-vel és Tom Coronellel, megpördult az első kanyarban, így a mezőny végére került. A hetedik körben még meg egy bokszutca áthajtásos büntetési is kapott, mert a második körben James Thompson Ladájával is összeütközött, így csak a 17. helyen végzett a másik Zengő-féle BMW-vel.

1. Michelisz Norbert (Zengő BMW) 23:37.603s