Meglepetésre Nicolas Massu legyőzte a francia nyílt teniszbajnokság győztesét, Gaston Gaudiót a 800 ezer euró összdíjazású kitzbüheli férfitenisz-torna döntőjében.

Érdekesség, hogy a Roland Garros óta az argentin harmadszor volt finalista, de egyszer sem végzett az élen. A svédországi Bastadban (375 750 euró összdíjazás) Mariano Zabaleta, míg Stuttgartban (615 ezer euró) Guillermo Canas diadalmaskodott, vagyis mindkétszer honfitárs volt a Grand Slam-győztes megállítója.

Kitzbühel, döntő:
Massu (chilei, 3.) - Gaudio (argentin, 2.) 7:6 (7-3), 6:4

A spanyol Anabel Medina Garrigues nyerte a 110 ezer euró összdíjazású olaszországi tenisztornát, miután a döntőben két játszmában legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Flavia Pennettát.

Palermo, döntő:
Medina Garrigues (spanyol, 2.) - Pennetta (olasz, 5.) 6:4, 6:4

Az első helyen kiemelt amerikai Andy Roddick sikerével fejeződött be az indianapolisi, 600 ezer dollár összdíjazású férfitorna: a hazai sztár a döntőben két sima játszmában győzte le a tizenkettedikként rangsorolt német Nicolas Kiefert. A 22 éves Roddick, aki három hete döntős volt Wimbledonban, idei negyedik, pályafutása 15. tornagyőzelmét szerezte meg.

Indianapolis, döntő:
Roddick (amerikai, 1.) - Kiefer (német, 12.) 6:2, 6:3

Serena Williams bejutott a fináléba, nővére, Venus viszont búcsúzott a szintén amerikai Lindsay Davenporttal szemben a Los Angeles-i, 585 ezer dollár összdíjazású női tornán. Venus Williams vesztésre állt Davenport ellen, amikor a második szett elején sérülés miatt feladta a küzdelmet. Davenport a döntőben a másik Williamst is elintézte.

Los Angeles, elődöntő:
S. Williams (amerikai, 1.) - Gyementyjeva (orosz, 4.) 6:3, 7:6
Davenport (amerikai, 3.) - V. Williams (amerikai, 2.) 7:5, 2:0-nál Venus Williams feladta
döntő:
Davenport - S. Williams 6:1, 6:3

Az argentin Guillermo Canas nyerte a 400 ezer euró összdíjazású umagi tornát, miután a döntőben két játszmában felülmúlta az olasz Filippo Volandrit. Canas egy hete a stuttgarti viadal fináléjában honfitársa, az idei francia nyílt bajnokságon győztes Gaston Gaudio ellen diadalmaskodott. A 27 éves salakspecialista idei második, pályafutása ötödik ATP-versenyét nyerte meg.

Umag, döntő:
Canas (argentin, 6.) - Volandri (olasz, 4.) 7:5, 6:3

A Tordas SE és az Újbuda közös csapata nagy küzdelemben nyert a Hód TC ellen a férfi teniszezők csapatbajnokságának vasárnapi döntőjében, Budapesten.