A szlovák Dominik Hrbaty nyerte a 594 ezer euró összdíjazású marseille-i férfitenisz-tornát, miután a döntőben három játszmában nyert a svéd Robin Söderling ellen.

A 26 éves Hrbaty pályafutása hatodik, idei harmadik ATP-sikerét ünnepelhette, mostani diadaláért 82 900 eurót kapott.

A papírformának megfelelően Gustavo Kuerten legyőzte Agustin Callerit a 380 ezer dollár összdíjazású brazíliai viadal döntőjében, amit eső miatt csak többórás késéssel fejeztek be. Az időjárás a harmadik szettben, a 2002-ben győztes brazil sztár 3:6, 6:2, 1:0-ás vezetésénél szólt közbe. A mérkőzést magyar idő szerint vasárnap este folytatták.

Szun (kínai) - Nagy 6:3, 4:6, 7:6

A 32-es elitmezőny tagja Mandula Petra (40.), aki néhány napja combsérülést szenvedett a dubai versenyen. Ha vállalja a dohai szereplést, akkor a horvát Kostanic (60.) lesz az első ellenfele.