Lekéste a rajtot az olimpiára készülő kenus

Kajak-kenu világbajnokság, Szeged, 2019 , Bodonyi András
Bodonyi András olimpiai kvótát szerezhet Barnaulban
A vb-hetedik Bodonyi András kedd délután C-1 1000 méteren megnyerte a szolnoki tesztverseny első futamát, a másodikat viszont lekéste.

A délutáni, kora esti programban a férfi kajak és kenu egyesek szálltak vízre ezer méteren.
A DVTK kenusa, az első tesztversenyen is győztes Bodonyi András magabiztosan nyerte az első futamot, a másodiknak a rajtját viszont lekéste, ebben így Adolf Balázs haladt át elsőként a célvonalon.

Bodonyi András remek formában kezdte a szezont Fotó: Csudai Sándor - Origo

"Az első pályámmal elégedett vagyok, úgy érzem az első 500 méteren tudtam idén javítani az eddigi önmagamhoz képest. Ha továbbra is ilyen ütemben tudok fejlődni, akkor összejöhet a kvótaszerzés" - nyilatkozta a szövetség honlapjának Bodonyi András.

- tette hozzá a DVTK versenyzője.

A férfi kajakosoknál a világbajnok Kopasz Bálint távollétében Varga Ádám mindkét futamban hatalmas fölénnyel nyert. A KSI SE 20 éves versenyzője az első futamban közel három másodperccel előzte meg klubtársát, a másodikként záró Béke Kornélt, majd a második körben még ennél is nagyobb különbséggel nyert.

A tesztverseny-sorozat három hét múlva folytatódik a férfi kajak-, és kenupárosok újabb futamaival.