Babosék szetthárányról fordítva jutottak a negyeddöntőbe Dohában

BABOS Tímea; MLADENOVIC, Kristina
Babos Tímea (b) és a francia Kristina Mladenovic
Babosék a negyeddöntőben Babos Tímea és Kristina Mladenovic világbajnok duója negyeddöntőbe jutott a 2,9 millió dollár (900 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás női tenisztornán.

Az Australian Open címvédő kettőse kedden a cseh Lucie Hradeckával és a szlovén Andreja Klepaccsal találkozott, és hamar 5:1-es hátrányba került. Ekkor sorozatban három gémet nyertek, de fordítani már nem tudtak.

A második szettben ismét az ellenfél lépett el 3:1-re, ám Hradeckáék ekkor megtorpantak, és a magyar-francia duó kiegyenlített.

A harmadik játszmát helyettesítő, tíz nyert pontig tartó döntő rövidítésben a rivális 5-1-re elhúzott, de Babosék 2-6-ról sorozatban nyolc pontot hoztak, ezzel megnyerték az 1 óra 27 perces meccset.

Babos egyesben szerencsés vesztesként főtáblára került, de ott hétfőn az első fordulóban 6:3, 6:4-re kikapott a kazah Julija Putyincevától.

Eredmény:
páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Lucie Hradecka, Andreja Klepac (cseh, szlovén) 4:6, 6:3, 10-6 - döntő rövidítés