Balázs Attila győzelemmel kezdett Cordobában

Balázs Attila döntős a bangkoki tenisztornán
Balázs Attila győzelemmel mutatkozott be az argentínai Cordobában zajló 546 ezer dollár összdíjazású salakpályás tenisztorna hétfői nyitónapján.

A magyar játékos két játszmában búcsúztatta az olasz Lorenzo Sonegót az ATP-sorozatban most debütáló eseményen. Az első szettben 2:2-ig fej fej mellett haladtak a felek, majd onnantól a világranglistán 108. Balázs állva hagyta ellenfelét. A második felvonásban mindkét teniszező megnyerte adogató játékait, de egy ízben a világranglistán 52. Sonego négy, míg Balázs hat bréklabdát hárított. Végül rövidítésbe torkollott a játszma, melyben Balázs bizonyult jobbnak. Sonego így sorozatban tizedik mérkőzésén maradt alul, legutóbb tavaly szeptemberben hagyta el győztesen a pályát. A találkozó 2:02 óráig tartott. Balázs a nyolcaddöntőben a harmadik helyen kiemelt chilei Cristian Garínnal találkozik.