Az amerikai Sofia Kenin nyerte meg a női egyes küzdelmeit a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, mivel a szombati döntőben 4:6, 6:2, 6:2-re legyőzte a spanyol Garbine Muguruzát.

A 21 éves, moszkvai születésű Kenin tavaly három tornagyőzelemmel robbant be a legjobbak közé, Grand Slam-tornákon viszont első fináléjára készült, miután előzőleg még a nyolc közé sem jutott. A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes (2016 Roland Garros, 2017 Wimbledon) Muguruza negyedik GS-döntőjét játszotta, az Australian Openen az eddigi legjobb szereplése a negyeddöntő volt 2017-ben.

Az idén nem a legjobb előjelekkel érkezett meg Melbourne-be, mivel a felvezető hobarti torna negyeddöntőjétől vírusfertőzés miatt visszalépett, és az évnyitó GS-verseny első fordulójában 0:5-nél ápolást kért kimerültség miatt - ehhez képest a folytatásban már csak egy szettet vesztett a döntőig.

A 21 éves Kenin bátortalanul kezdte a mérkőzést, kétszer is elvesztette az adogatását, így kétszeres Grand Slam-bajnok ellenfele hozta a nyitószettet. A 26 éves, venezuelai származású Muguruza a folytatásban egyre fáradtabbnak tűnt, rendre alulmaradt a hosszú labdamenetekben, így Kenin csakhamar kiegyenlített.

Sofia Kenin nyert az Australian Openen Forrás: AFP/Manan Vatsyayana

A moszkvai születésű játékos a harmadik felvonásban is frissebben mozgott és stabilabban ütött, így 2 óra 3 perc elteltével ő ünnepelhetett.

Kenin és Muguruza korábban egyszer, tavaly Pekingben találkozott, akkor az amerikai három szettben (6:0, 2:6, 6:2) győzött.

Kenin pályafutása negyedik serlege, a Daphne Akhurst Trófea mellé 4,1 millió ausztrál dollárt (853 millió forint) kapott.