Megszenvedett a hazai pályán teniszező John Millman ellen Roger Federer az Australian Open 3. fordulójában. A 20-szoros Grand Slam-győztes svájci csak a döntő szett rövidítésében, egy több mint négy órás mérkőzésen tudott nyerni az ausztrállal szemben. Federer ellenfele a következő körben a pénteki mérkőzését feleannyi idő alatt megnyerő Fucsovics Márton lesz.

A pénteki mérkőzésen Millman került szettelőnybe, de a volt világelső Federer fordított. Az ausztrál nem adta fel, és miután a negyedik játszmában ismét ő bizonyult jobbnak, az ötödik szettre maradt a döntés.

Több, mint 4 órára volt szüksége Roger Federernek ahhoz, hogy legyőzze Millmant pénteken Forrás: AFP/David Gray

Az utolsó játszmában Millman 1:1 után brékelőnyhöz jutott, amit Federer rögtön visszavett. A kiegyenlített párharc végül a szuperrövidítésben dőlt el, amelyben Millman 3-0-ra meglépett, majd 8-4-nél elérhető közelségbe került számára a továbbjutás, de végül Federer sorozatban hat pontot nyert.
A mérkőzés 4 óra 3 percig tartott.

Federer lett az első teniszező, aki négyből két Grand Slam-tornán is eléri a 100 megnyert mérkőzést. Wimbledon után immáron Melbourne-ben is megvan neki ez a mérföldkő.

A 27 éves Fucsovics (a világranglista 67. helyezettje) eddig kétszer találkozott a 38 éves Federerrel (3.), mindkétszer kikapott: 2018-ban az Australian Open nyolcaddöntőjében 6:4, 7:6 (7-3), 6:2-re, míg tavaly, a dubaji torna negyeddöntőjében 7:6 (8-6), 6:4-re.

Az újabb Fucsovics-Federer párharcot vasárnap rendezik Melbourne-ben. A hivatalos időrendet szombat délelőtt teszik közzé a szervezők.