Barty nehezen, Federer könnyen hozta első meccsét az Australian Openen

Horizontal tennis
Roger Federer ünnepli a sikerét
Elkezdődött a 2020-as év első tenisz Grand Slam-tornája (GS), ahol kezdésnek a végső győzelemre is esélyes játékosok is pályára léptek. A női rangsort vezető Ashleigh Barty szetthátrányból hozta vissza a meccsét, míg a férfi világranglistán 3. Roger Federer 3-0-val ment tovább a következő körbe. Fucsovics Márton parádés tenisszel verte 3-1-re 13. kiemelt ellenfelét a nyitónapon.

A hazai közönség előtt szereplő Ashleigh Barty az első játszmában rendkívül hullámzóan teniszezett, rengeteget hibázott, amit a rangsorban 120. ukrán Leszja Curenko ki is tudott használni és 7:5-re hozta a szettet. A folytatásban a 23 éves játékos már lényegesen összeszedettebben teljesített, fokozta a tempót és az ütései is pontosabbak lettek, így pedig riválisának nem volt esélye, hogy versenyben maradjon, a második és a harmadik játszmában is csupán egy-egy játékot engedélyezett számára.

A harmadik kiemelt Oszaka a cseh Marie Bouzkova ellen lépett pályára Melbourne-ben és az első játszmát könnyedén nyerte, a másodikban pedig gyorsan kilábalt egy kisebb hullámvölgyből és 2:4 után sorozatban négy játékot begyűjtve győzött. A 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams ellenállhatatlan játékkal jutott szettelőnyhöz az orosz Anasztaszja Potapova ellen, aki játékot sem tudott nyerni ellene. A második játszma elején a világranglistán kilencedik amerikai sztár kicsit visszafogottabban játszott, és 1:1-nél elveszítette az adogatását, ám ellenfele nem tudta meglovagolni helyzeti előnyét, Williams pedig már csak egy játékot engedett neki és 59 perc alatt lezárta a találkozót.

A fiatalság és a rutin küzdelméből - a tavalyi wimbledoni torna első köréhez hasonlóan - ezúttal is előbbi került ki győztesen: a mindössze 15 éves amerikai Cori Gauff két szettben múlta felül 39 éves honfitársát, Venus Williamset.

A férfiaknál a 20-szoros GS-bajnok Federer egy könnyedebb meccset játszott hétfőn. Az amerikai Steve Johnson kevés ellenállást tanúsított, így a svájci klasszisnak kevesebb mint másfél órára volt szüksége a győzelemhez szükséges három játszma megnyeréséhez.

Nehezen jutott túl ellenfelén Ashleigh Barty. Forrás: AFP/Brenton Edwards

A hatodik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz az első pillanattól az olasz Salvatore Caruso fölé nőtt és könnyedén, három játszmában nyerte meg bemutatkozó meccsét.

A férfi verseny címvédője, Novak Djokovic négyszettes sikerrel lépett tovább a legjobb 64 közé. A 16-szoros Grand Slam-győztes szerb, aki hét elsőségével csúcstartó az Australian Openen, a német Jan-Lennard Struffnál bizonyult jobbnak 2 óra 19 perc alatt.

Ez volt Djokovic 2003 óta tartó pályafutásának 900. győzelme egyesben - ezt a mérföldkövet rajta kívül korábban csak Jimmy Connors, Roger Federer, Ivan Lendl, Rafael Nadal és Guillermo Vilas érte el.

Ezzel a hétfői program véget ért a Melbourne Parkban, a külső pályákon eső miatt félbeszakadt meccsek folytatását keddre halasztották.