Dráma a darts-vb-n: 3-1-re vezetett, mégis kiesett a kétszeres világbajnok

Dimitri van den Bergh elképesztő meccsen legyőzte a kétszeres világbajnok Adrian Lewist
A londoni PDC darts-világbajnokságon Adrian Lewis már 3-1-re is vezetett a Dimitri van den Bergh elleni nyolcaddöntőben, a belga játékos azonban fantasztikus játékkal megfordította a meccset, és 4-3-re legyőzte a kétszeres világbajnok angolt.

A 2011-ben és 2012-ben világbajnoki címet nyerő Adrian Lewis remekül kezdett, már 3-1-re is vezetett.

Az ötödik szettet ráadásul ő kezdhette, a belga Dimitri Van den Bergh azonban 105.28-as körátlaggal és 75%-os kiszállózással szépíteni tudott. Ezt követően Lewis egyre idegesebb lett, az átlaga pedig majdnem 90%-ra lezuhant, míg a Van den Bergh olyannyira elkapta a fonalat, hogy még az előző szettben nyújtott teljesítményét is túlszárnyalta (3-3).

A döntő szettre a lélektani fölény már a belgánál volt, igaz az átlaga jócskán leromlott. Van den Bergh 2-1-es vezetésénél Lewis elvesztette a kezdését, a belga játékosnak pedig három meccsnyila is volt a dupla 20-ra, amit azonnal meg is dobott.

Dimitri Van den Bergh három év alatt már másodszor játszhat negyeddöntőt. Vasárnap délután az angol Nathan Aspinall lesz az ellenfele.

PFC darts-világbajnokság, nyolcaddöntők:
Steve Beaton (angol, 25.) (90.44)–Darius Labanauskas (litván) (94.25) 2:4
Kim Huybrechts (belga) (89.11)–Luke Humphries (angol) (95.11) 1:4
Dimitri Van den Bergh (belga, 29.) (95.83)–Adrian Lewis (angol, 13.) (93.70) 4:3