Szó szerint megúszott egy óriási bukást Valter Attila az angliai Yorkshire-ben rendezett országúti világbajnokság U23-as időfutamán.

Az ifjúsági korosztály versenyének rajtja előtt óriási felhőszakadás kapta el a kijelölt pályaszakaszt, ez pedig nem egy bringás vesztét okozta a későbbiekben. Az egyik közülük a kétszeres magyar időfutambajnok, Valter Attila volt, aki – mint az a versenyt közvetítő Eurosport adásában elhangzott – az aszfaltot borító tócsáktól nem vett észre egy kátyút, belehajtott, az pedig "kiütötte" a kezéből a kormányt, és már meg is volt a baj.

Ezt szó szerint megúszta...

A dán Johan Price-Pejtersen talán még Valter Attilán is túltett, ő szó szerint eltűnt egy óriási, tóvá duzzadt pocsolyában:

A versenyt egyébként végül a norvég Mikkel Bjerg nyerte, aki ezzel már háromszoros U23-as időfutam-világbajnok. A dobogó második és harmadik fokára két amerikai, Ian Garrison és Brandon McNulty állhatott. A másik magyar induló, Peák Barnabás a 26. helyen végzett.