Sportlövő Eb: Major és Csonka döntős, harmadik a női pisztolyos csapat

Csonka Zsófia sportlövő, sportlövészet, Rio 2016
Pécs, 2016. május 3. Csonka Zsófia sportlövő céloz a pécsi lőtéren 2016. május 3-án. A sportoló kvótát szerzett a riói nyári olimpiára sportpisztoly 30+30 kategóriában. MTI Fotó: Sóki Tamás
A Csonka Zsófia, Egri Viktória, Major Veronika összetételű csapat bronzérmet nyert 25 méter női sportpisztolyban a Bolognában zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság szombati napján.

Az ötkarikás programban is szereplő szám egyéni versenyében Csonka, valamint a tokiói kvótával már rendelkező Major is döntőbe jutott. Utóbbi szombaton a gyors lövészetben egészen kiváló eredményt ért el (299 kör) és negyedikként került a fináléba 589 körös eredménnyel, míg Csonka az utolsó sorozatában biztosította helyét a legjobb nyolc között, miután nyolcadikként zárt 580 körrel.

Csonka Zsófia nagyon közel került az olimpiai kvótához Forrás: MTI/Sóki Tamás

Egri egyéniben 31. lett 570 körrel, a csapat 1739 körrel szerezte meg a bronzérmet. Az olimpián csapatversenyt nem rendeznek.