Érmeket és paralimpiai kvótákat is szereztek a magyar úszók a londoni vb-n

Pap Bianka úszás paralimpia
Négy érem és két biztos paralimpiai kvóta a magyar úszócsapat eredménye a londoniparaúszó-világbajnokságon.

A szeptember 9. és 15. között rendezett londoni paraúszó-világbajnokságon Illés Fanni már az első napon megnyerte a csapat végül egyetlen aranyérmét, és az Európa-bajnoki címe után a világ legjobbja lett 100 méter mellúszásban.

Szintén első napon, az újonc Száraz Evelin óriási ováció kíséretében bronzérmet nyert kategóriájában, szintén 100 méter mellúszásban, így a Vasas sportolói első napon két érmet és egy, a világbajnokság első-második helyezettjeinek járó paralimpiai országkvótát is szereztek.

Pap Bianka Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A második napon szintén a Szabó Álmos irányításával működő Vasas Paraúszó Szakosztály sportolója, Pap Bianka szerzett érmet a csapatnak, bronzérmet nyert 200 méter vegyesen. Pap Bianka a világbajnokság utolsó előtti napján címvédőként, 100 méter háton mindösszesen egyetlen századdal csúszott le az aranyéremről és nyert ezüstérmet, az ezüstéremmel a második biztos paralimpiai kvótát szerezve Magyarországnak.

A világbajnokságon hét magyar sportoló indult, és a nevezések, elért időeredmények alapján mind a hét sportoló, Adámi Zsanett, Illés Fanni, Konkoly Zsófia, Pap Bianka, Száraz Evelin, Iván Bence és Tóth Tamás is elérte a szükséges MQS szintidőket, ott lehetnek a tokiói paralimpiai játékokon 2020-ban.

Dr. Sós Csaba szövetségi kapitány értékelése alapján a magyar csapat összességében jól teljesített, a nemzetközi mezőny pedig láthatóan erősödött, nagyon sok újonc, fiatal versenyző tűnt fel.

Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke elégedett a paraúszók két kvótájával.

Illés Fanni (Vasas) edzője: Szabó Álmos