Serena Williams tizedszer a döntőben

2019 US Open - Day 11 GettyImageRank2 SPORT TENNIS grand slam us open tennis championships
NEW YORK, NEW YORK - SEPTEMBER 05: Serena Williams of the United States shows her emotion during an on court TV interview after winning her Women's Singles semi-final match against Elina Svitolina of the Ukraine on day eleven of the 2019 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 05, 2019 in the Queens borough of New York City. Clive Brunskill/Getty Images/AFP
Serena Williams mindössze négy játékot veszített csütörtökön a Jelina Szvitolina elleni elődöntőben, így pályafutása során tizedszer jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság fináléjába.

A 37 éves játékos lehengerlően teniszezett, szinte esélyt sem adott ukrán riválisának. Az amerikai játékos rögtön a mérkőzés elején elvette ellenfele adogató játékát, előnyét pedig a játszma végéig megőrizte, ehhez egyszer három egymást követő bréklabdát kellett hárítania.

A második szettben már nem volt egy súlycsoportban a két teniszező, ugyanis 1:1 után csak Williams nyert gémet, ebből háromszor fogadóként.

A nyolcadikként rangsorolt, 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams korábban kilenc döntőjéből hatszor nyerte meg a US Opent, amelyen első diadalát húsz éve, a legutóbbit pedig öt éve aratta, tavaly a döntőben maradt alul.

37 évesen tizedszer a US Open döntőjében Forrás: AFP/2019 Getty Images/Clive Brunskill

Ellenfele az a Bianca Andreescu lesz, aki két szoros játszmában múlta felül a svájci Belinda Bencicet. A kanadai játékos az első szettet rövidítésben nyerte, a másodikban pedig 2:5-ről fordított, sorozatban öt gémet nyerve.

Williams és Andreescu kevesebb mint egy hónapja a torontói torna döntőjében találkozott, de akkor előbbi, hátfájdalmai miatt, mindössze négy játék után feladta a küzdelmet. Serena Williams szombati győzelmével a 24. Grand Slam-trófeáját gyűjtené be, amivel az örökrangsor élén utolérné az ausztrál Margaret Courtot. Williams még szülése előtt, a 2017-es Australian Openen diadalmaskodott legutóbb, azóta nem nyert tornát, Grand Slam-viadalokon azóta három finálét vesztett el. A 19 éves Andreescu pályafutása első GS-döntőjére készül