US Open: Rafael Nadal is bejutott a legjobb nyolc közé

Rafael Nadal
MONTREAL, QC - AUGUST 07: Rafael Nadal of Spain celebrates a point against Daniel Evans of Great Britain during day 6 of the Rogers Cup at IGA Stadium on August 7, 2019 in Montreal, Quebec, Canada. Minas Panagiotakis/Getty Images/AFP
A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal negyeddöntőbe jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, miután hétfőn négy szettben legyőzte a horvát Marin Cilicet.

A nyolcaddöntőben az első szett a spanyolé, a második a 2014-ben győztes horváté lett, majd Nadal azt követően hengerelt: a harmadik és a negyedik játszmában két-két alkalommal vette el riválisa szervagémjét, miközben ő egyszer sem veszítette el a sajátját. Az összecsapás 2 óra 49 percig tartott.
A háromszoros bajnok Nadal ellenfele a negyeddöntőben a 20. helyen rangsorolt argentin Diego Schwartzman lesz, aki meglepetésre négy szettben kerekedett a hatodik kiemelt német Alexander Zverev fölé hétfőn.
Az este folyamán eldőlt, hogy a női párosoknál a nyolcaddöntőből továbbjutott Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a nyolc között a Viktorija Azarenka, Ashleigh Barty fehérorosz, ausztrál párossal találkozik majd kedd (ma) este magyar idő szerint 22 órától.

férfi egyes, nyolcaddöntő:
Nadal (spanyol, 2.)-Cilic (horvát, 22.) 6:3, 3:6, 6:1, 6:2
Schwartzman (argentin, 20.)-A. Zverev (német, 6.) 3:6, 6:2, 6:4, 6:3
Monfils (francia, 13.)-Andujar (spanyol) 6:1, 6:2, 6:2
Berrettini (olasz, 24.)-Rubljov (orosz) 6:1, 6:4, 7:6 (8-6)

női egyes, nyolcaddöntő:
Vekic (horvát, 23.)-Görges (német, 26.) 6:7 (5-7), 7:5, 6:3
Andreescu (kanadai, 15.)-Townsend (amerikai) 6:1, 4:6, 6:2

női páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Anna Kalinszkaja, Julija Putyinceva (orosz, kazah) 6:3, 6:2