US Open: kiesett a címvédő Novak Djokovic

DJOKOVIC, Novak
Indian Wells, 2019. március 13. A szerb Novak Djokovic a német Philipp Kohlschreiber ellen játszik az Indian Wells-i keménypályás tenisztorna férfi egyesének harmadik fordulójában 2019. március 12-én. MTI/EPA/Larry W. Smith
Novak Djokovic feladta a Stan Wawrinka elleni US Open-nyolcaddöntőt, így biztosan nem lesz címvédés a torna férfi egyes versenyében. Roger Federer simán továbbjutott.

A szerb világelső már a korábbi mérkőzései után is jelezte, hogy nem teljesen egészséges. Djokovic nem akarta a sajtótájékoztatókon elárulni a részleteket, de látszott, hogy fáj a válla.

Djokovic sérülés miatt feladta a US Open-nyolcaddöntőt Forrás: MTI/EPA/Larry W. Smith

A szerb így állt ki a Stan Wawrinka elleni US Open-nyolcaddöntőre. A világ egyik legszebb teniszét játszó svájci hatékony tudott lenni, és megnyerte az első két szettet. A harmadik etapban a vállát már nagyon fájlaló Djokovic feladta a meccset, így Wawrinka jutott be a legjobb nyolc közé.

A férfiaknál Federer, a nőknél Serena Williams simán továbbjutott, míg a Roland Garros-győztes ausztrál Barty kiesett.

Eredmények, nyolcaddöntő:
férfiak:
Wawrinka (svájci)-Djokovic (szerb) 6:4, 7:5, 2:1-nél Djokovic feladta a mérkőzést.
Dimitrov (bolgár)-De Minaur (ausztrál) 7:5, 6:3, 6:4
Federer (svájci, 3.)-Goffin (belga, 15.) 6:2, 6:2, 6:0