Egan Bernal a Tour de France 2019-es győztese

TOPSHOTS Horizontal
Bernal 22 évesen nyerte meg a legrangosabb kerékpáros körversenyt
Egan Bernal első kolumbiaiként nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros körversenyt.

Az Ineos versenyzője pályafutása első háromhetes körversenyén diadalmaskodott 22 évesen és 196 naposan, ezzel ő minden idők harmadik legfiatalabb győztese.

Mögötte összetettben másodikként csapattársa, a tavalyi győztes brit Geraint Thomas zárt. Harmadik a holland Steven Kruijswijk lett, aki pályafutása során először végzett dobogón Grand Tour-versenyen.
Bernal a legjobb fiatalt illető fehér trikót is megnyerte a 106. francia körversenyen, míg a francia Romain Bardet érdemelte ki a legjobb hegyimenőnek járó pöttyös trikót.

A sprinterek pontversenyének győztese pedig Peter Sagan lett, aki rekordot jelentő hetedik alkalommal szerezte meg a zöld trikót.

A csapatversenyben a spanyol Movistar zárt az élen.

Bernal (k) 22 évesen nyerte meg a legrangosabb kerékpáros körversenyt Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat

A vasárnapi záróetapon - amelyen szokás szerint már csak "ünnepeltek" a kerékpározók - Caleb Ewan bizonyult leggyorsabbnak a sprintbefutóban a Champs-Élysées-n, neki ez volt a harmadik szakaszgyőzelme ezen a versenyen.