A kvangdzsui vizes világbajnokság úszóversenyének hatodik napján, pénteken a férfi 200 méter hát döntőjében Telegdy Ádám a 7. helyen végzett. 100 méter pillangón Milák Kristóf a 3. helyen jutott a döntőbe, Cseh László a 10. lett, így nem lesz ott a fináléban. Női 200 méter háton Hosszú Katinka 5. helyen, míg Burián a 8. pozícióban jutott döntőbe. Mindkét számban új világcsúcs született, két amerikai versenyzőtől: előbbiben Caeleb Dressel, utóbbiban Regan Smith érte el. A férfi 50 méter gyors első elődöntőjében Lobanovszkij Maxim összesítésben a 11. lett, így nem lesz ott a döntőben.

Telegdy a 7. lett, három magyar a döntőben

A férfi 200 méter hát döntőjében Telegdy Ádám 50 méternél a 4. helyen fordult (27.23), majd a táv felénél a 7. helyre csúszott vissza. Az utolsó 100 méteren sem sikerült feljebb kapaszkodnia,

végül a 7. helyen végzett 1:56.86-os idővel.

A döntőt az orosz Jevgenyij Rilov nyerte 1.53.40-es idővel, a második az amerikai Ryan Murphy, míg a harmadik a brit Luke Greenbank lett.

Telegdy Ádám nem értoda a dobogóra Forrás: AFP/Ed Jones

A férfi 100 méter pillangó első elődöntőjében az újdonsült világbajnok Milák Kristóf 50 méter után 23.78-al elsőnek ért a falhoz, majd a táv második felét követően 50.95-ös idővel jutott a döntőbe. A második futamban Cseh László az első 50 méternél a 7. helyen fordult 24.29-es idővel, majd a végén 5. lett 51.86-tal.

Caeleb Dressel új világrekordot úszott (49.50), Milák a 3. helyen jutott a döntőbe,

míg Cseh László nem került a fináléba, a 10. lett.

Hoaaszú Katinka és Milák Kristóf is döntőbe jutott Forrás: Origo

A női 200 méter hát első elődöntőjében Hosszú Katinka az első 50 méter után a harmadik helyen fordult, a táv feléhez érve 4. helyre (1:02.35). 150 méternél továbbra is a negyedik helyen volt, majd az utolsó 50 méteren hatalmasat úszva a 2. lett 2:07.48-as idővel. A második futamban Burián Katalin az 5. helyen (30.36) fordult 50 méter után, majd 100-nál tartotta (1.02.84) a pozícióját. 150-nél 1:36.12-es ideje volt az 5. helyen, majd a táv végén a 4. helyen végzett (2:09.04).

Az amerikai Regan Smith is világcsúcsot úszott, 2.03.35-ös idővel. Hosszú Katinka 5. helyen, míg Burián a 8. helyen jutott döntőbe.

A férfi 50 méter gyors első elődöntőjében 21.53-as idővel a brazil Bruno Fratus nyert. A második futamban Lobanovszkij Maxim 21.89-es idővel 6. lett, összesítésben pedig a 11. helyen végzett, így nem jutott döntőbe. A második elődöntőt az amerikai Caeleb Dressel nyerte.

Magyar érdekeltségű eredmények:

Férfi 100 m pillangó, elődöntő: Milák Kristóf 3. helyen jutott a döntőbe, Cseh László 10. hely, nem került a fináléba
Női 200 m hát, elődöntő: Hosszú Katinka 5. helyen jutott döntőbe, Burián Katalin 8. helyen került a fináléba
Férfi 50 m gyors, elődöntő: Lobanovszkij Maxim 11. hely, nem jutott a döntőbe
Férfi 200 m hát döntő: Telegdy Ádám 7. hely

Orosz világrekord férfi 200 méter mellen

A női 100 méter gyors döntőjében Simone Manuel kezdett a legjobban, a második 50 méteren sem volt ellenfele, és végül 52.04-es idővel nyert az amerikai úszó. A dobó második fokára az ausztrál Cate Campbell, míg a harmadikra a svéd Sarah Sjöström állhatott fel.

A női 200 m mell döntőjét az orosz Julija Jefimova kezdte a legjobban, a táv felénél már vezetett. A második 100 méteren csak növelte az előnyét, végül magabiztosan, 2:20.17-es idővel nyert. A második a dél-afrikai Tatjana Schoenmaker lett, míg a dobogó legalsó fokára a kanadai Sydney Pickrem állhatott fel.

A női 50 méter pillangó első elődöntőjét Maria Wattel nyerte 25.56-os idővel, amely új francia csúcs. A második futamban Sarah Sjöström lett az első, a svéd 24.79-es idővel csapott a célba.

Anton Csupkov új világrekorddal nyert 200 méter mellen Fotó: Mudra László - Origo

A férfi 200 méter mell döntőjében az orosz Anton Csupkov nyert 2:06.12-vel, új világrekorddal.

Épp a második ausztrál, Matthew Wilson rekordját döntötte meg, a harmadik a japán Ippei Watanabe lett.

A 4x200 m férfi gyorsváltó döntőjét az ausztrálok nyerték 7:00.85-os idővel. A dobogóra még Oroszország és az Egyesült Államok állhatott fel.