Kapás Boglárja világbajnok lett 200 méter pillangón, ugyanebben a számban Szilágyi Liliána a 6. helyen zárt. Németh Nándor új országos csúccsal a 6. lett 100 méter gyorson, a 4x200-as női magyar gyorsváltó ugyancsak a 6. helyen végzett, míg Telegdy Ádám a 6. legjobb idővel jutott döntőbe 200 méter háton.

A férfi 100 méter gyors döntőjében Németh Nándor az első 50 méter után a 7. helyen fordult, majd fantasztikus úszással,

48.10-es idővel a 6. helyen zárt a BVSC 19 éves versenyzője, amely új országos csúcsot jelent.

A világbajnok az amerikai Caeleb Dressel lett, a dobogóra még az ausztrál Kyle Chalmers és az orosz Vlagyiszlav Grinyev állhatott fel.

Németh Nándor új országos csúcsot úszott Forrás: MTI/Kovács Tamás

A férfi 200 méter hát első elődöntőjében az orosz Jevgenyij Rilov volt a legjobban, 1:55.48-as idővel nyert. A második futamban Telegdy Ádám az első 100 méteren nem volt benne az első háromban, de jó volt a részideje. A második 100 méteren hatalmasat úszott,

és 1:57.07-es idővel, a 6. helyen jutott a döntőbe.

Életében először jutott vb-fináléba.

A 4x200-as női magyar gyorsváltó a 6. lett Forrás: Instagram/Jakabos Zsuzsanna

A 4x200 m női gyorsváltó döntőjében a magyar csapat – Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka – Késely úszása után 1:59.06-os idővel a hatodik helyen váltott, majd Verrasztó Evelyn úszása után a 8. helyen állt 3:59.34-el. Jakabos Zsuzsanna a 7. helyre hozta a váltót (a saját ideje 1.57.63 volt),

majd Hosszú Katinka a 6. helyre hozta a váltót (7:54.57).

Magyar érdekeltségű eredmények:
Női 200 méter pillangó döntő: Kapás Boglárka 1. hely, Szilágyi Liliána 6. hely
Férfi 100 méter gyors döntő: Németh Nándor 6. hely
Férfi 200 méter hát, elődöntő: Telegdy Ádám a 6. helyen jutott a döntőbe
4x200 m női gyorsváltó döntő: Magyarország 6. hely

Wilson beállította a világcsúcsot az elődöntőben

A női 100 méter gyors első elődöntőjét a svéd Sarah Sjöström nyerte 52.43-as idővel, a második futamban pedig Emma McKeon lett az első 52.77-el.

A női 50 méter hát döntőjében hiába kezdett jól Etiene Medeiros, végül csak a második lett, az aranyérmet a kettes pályán úszó Olivia Smoliga szerezte meg, új amerikai csúccsal. A harmadik helyen Darja Vaszkina végzett.

A férfi 200 méter mell első elődöntőjében az orosz Anton Csupkov 2:06.83-as idővel új világbajnoki csúcsot úszott. A második futamban pedig még ezt is felül lehetett múlni,

az ausztrál Matthew Wilson beállította Vatanabe Ippei világcsúcsát (2:06.67).

Matthew Wilson beállította a 200 méteres mellúszás világcsúcsát Forrás: AFP/Ed Jones

A férfi 200 méter vegyes döntőjében 1:56.14-es idővel Daiya Seto nyert, amellyel megszerezte Japán első aranyérmét Kvangdzsuban. A második helyen a svájci Jérémy Desplanches zárt, míg a dobogó legalsó fokára az amerikai Chase Kalisz állhatott fel.

A női 200 méter mell első elődöntőjében 2:21.20-as idővel az orosz Julia Jefimova nyert esélyeshez méltóan, míg a második futamban 2:23.11-el az amerikai Sydney Pickrem lett az első.