Legyőzték Serena Williamset a wimbledoni tenisztorna döntőjében

Horizontal TENNIS
Romania's Simona Halep poses with the Venus Rosewater Dish trophy after beating US player Serena Williams during their women's singles final on day twelve of the 2019 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 13, 2019. (Photo by GLYN KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
Serena Williams nem tudta utolérni a Grand Slam-győzelmek örökranglistját vezető Margaret Courtöt, miután szombaton két játszmában kikapott a román Simona Haleptől a wimbledoni teniszverseny női egyes döntőjében.

A 7. helyen kiemelt román és a 11. helyen kiemelt amerikai korábban tíz alkalommal mérkőzött meg egymással, és Halep csupán egyszer, 2014-ben a szingapúri WTA-világbajnokságon tudta legyőzni a 37 éves amerikait.

A pályafutása első wimbledoni döntőjét játszó Halep remek teljesítménnyel, szinte hiba nélkül kezdte a meccset. Magabiztosabb, és minden játékelemben pontosabb volt, így 4:0-ra elhúzott.

A 11. kiemelt Williams csak ezt követően kezdett játékba lendülni, de a 27 perces első szettben már nem tudta megszorongatni román ellenfelét.

A második felvonás eleinte szorosabban alakult, ám Halep 2:2 után riválisa két adogatójátékát is megnyerte, így a vártnál sokkal simábban, kiváló tenisszel győzött a mindössze 57 perces fináléban.

Halepnek a 2018-as Roland Garros-győzelem után ez volt a második Grand Slam-győzelme, míg Serena Williamsnek maradt a 23 egyéni siker (és 32. döntője). Győzelmével utolérhette volna az örökrangsort vezető ausztrál Margaret Courtöt, aki 24 győzelemmel fejezte be pályafutását, 1970-ben pedig megcsinálta a Grand Slamet, azaz mind a négy nagy tornát megnyerte ugyanabban az évben. Serena 2002-ben és 2015-ben is közel járt ehhez a bravúrhoz, de előbbi évben az Australian Opent, míg utóbbi évben a US Opent nem tudta megnyerni.