Nadal, Djokovics és Federer is simán negyeddöntős Wimbledonban

Nadal
Spain's Rafael Nadal celebrates after winning a point against Portugal's Joao Sousa during their men's singles fourth round match on the seventh day of the 2019 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 8, 2019. (Photo by Ben STANSALL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
Rafael Nadal, Roger Federer és Novak Djokovic is könnyedén jutott a negyeddöntőbe a wimbledoni teniszbajnokság hétfői napján. A nőknél Serena Williams is simán nyert, a torna meglepetés embere, a 15 éves Cori Gauff viszont kiesett, miután két szettben kikapott a korábbi világleső Simona Haleptől.

A férfiaknál harmadik helyen kiemelt Nadalnak három sima szettre volt szüksége, hogy legyőzze Joao Sousát, a spanyol 1 óra 46 perc alatt búcsúztatta portugál riválisát. A világelső Novak Djokovicsnak még ennyi idő sem kellett, 1 óra 42 perc alatt intézte el a francia Ugo Humbertet. Nadalra Sam Querrey, Djokovicsra a Verdascót kiejtő David Goffin vár a következő fordulóban. Roger Federer azonban mindegyiküket lepipálta, ő 1 óra 15 perc alatt intézte el az olasz Matteo Berrettini, aki egyébként 20. a világranglistán.

Rafael Nadalnak nem igazán kellett megizzadnia a portugál Joao Sousa elleni nyolcaddöntőben Forrás: AFP/Ben Stansall

A nőknél Serena Williams is ott van a legjobb nyolc között, az egyéniben 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes amerikai játékos a a spanyol Carla Suarez Navarrót győzte le két játszmában. A fiatalabbik Williams-nővér - a wimbledoni egyes hétszeres bajnoka - a negyeddöntőben honfitársával, a világelső ausztrál Ashleigh Bartyt kiejtő Allison Riskevel találkozik.

Az amerikai Serena Williams a spanyol Carla Suarez Navarro ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság női egyesének negyedik fordulójában Londonban Forrás: MTI/EPA/Andy Rain

Simona Halep két sima szettben legyőzte a wimbledoni teniszbajnokság női versenyének eddigi legnagyobb meglepetéseit okozó 15 éves amerikai Cori Gauff-fot. A korábbi világelső, most hetedik kiemelt román játékos 6:3, 6:3-ra nyerte az 1 óra 17 percig tartó összecsapást, amelynek során a tinédzser Gauff nem találta az ellenszert riválisa játékára.

A szabadkártyával induló, és a selejtezőből főtáblára jutó Gauff a világranglista 313. helyén állt Wimbledon előtt, és a mostani szereplésével várhatóan 150-en belülre kerül majd a rangsorban.
A világranglistán hetedik Halep a negyeddöntőben a kínai Csang Szaj-szajjal találkozik majd.

Cori Gauff (b) menetelésének Simona Halep vetett véget Wimledonban Forrás: AFP/Glyn Kirk

A női világranglistán harmadik cseh Karolina Pliskova is búcsúzott, miután maratoni csatában, 3 óra 19 perces találkozón kapott ki honfitársától, Karolina Muchovától a nyolcaddöntőben.