Babos Tímea egy lépésre került a Roland Garros főtáblájától

TEB BNP Paribas Istanbul Cup TURKEY France women Hungary Istanbul TENNIS sports WOMAN SPORT female PLAYER photography Cagla Buyukakcay TEB BNP Paribas Istanbul Cup TEB BNP Paribas Doubles Tennis Player doubles match Istanbul - Turkey Spor Toto Tennis Park
Babos Tímeának egy győzelem kell még a főtáblás meccshez
Babos Tímea három szettben legyőzte az olasz Martina Trevisant a francia nyílt teniszbajnokság női egyes selejtezőjének második fordulójában, csütörtökön.

A világranglistán 138. magyar teniszező a montenegrói Danka Kovinic (183.) után a kvalifikáció második körében az olasz Martina Trevisannal (157.) találkozott, aki még sosem szerepelt Grand Slam-torna főtábláján.

Az ellenfél kezdett jobban, 2:0-ra meglépett, ám ezután Babos kétszer is elvette az adogatását, és negyven perc alatt szettelőnybe került.

Babos Tímeának egy győzelem kell még a főtáblás meccshez Forrás: Anadolu Agency/2019 Anadolu Agency/Mehmet Eser

A folytatásban a rivális 4:1-re elhúzott, majd 5:2-nél ismét brékelt, és mivel Babos játszmalabdánál beütötte harmadik kettős hibáját, Trevisan bő másfél óra elteltével kiegyenlített.

A döntő felvonásban két gyors "brékcserére" is sor került, majd Babos 5:5 után ismét elvette olasz ellenfele adogatását, és végül az első meccslabdáját kihasználva megnyerte a 2 óra 34 perces találkozót.

A magyar játékos tavaly a főtábla nyitófordulójában búcsúzott. A főtáblára jutáshoz - amelyen magyar részről alanyi jogon csak Fucsovics Márton szerepel - három mérkőzést kell nyerni. Babos következő ellenfele a világranglista 140. helyén álló bolgár Aliona Bolsova Zadoinov lesz.

Korábban Stollár Fanny és Balázs Attila is kiesett a selejtezőben.

Babos Tímea-Martina Trevisan (olasz) 6:4, 2:6, 7:5