Fucsovics egy helyet rontott a világranglistán

tennis Horizontal
Hungary's player Marton Fucsovics hits a return against Russia's player Daniil Medvedev during the final match of the ATP 250 Sofia Open tennis tournament in Sofia, on February 10, 2019. (Photo by NIKOLAY DOYCHINOV / AFP)
Fucsovics Márton előző pozíciójához képest egy helyet rontva a 37. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A nőknél a miami tornán győztes Ashleigh Barty pályafutása során először bekerült a top 10-be. A hétfőn kiadott legfrissebb rangsorban a legjobb magyar, Babos Tímea egy helyet rontva a 106.

A 27 éves Fucsovics legutóbb a miami tornán szerepelt, ahol 29. kiemeltként a második fordulóban búcsúzott.
A svájci Roger Federer, aki megnyerte a floridai viadalt, s ezzel pályafutása 101. tornagyőzelmét aratta, az ötödikről feljött a negyedik helyre, míg az élen továbbra is a szerb Novak Djokovic áll.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

Fucsovics továbbra is a top40-ben van Forrás: AFP/Nikolay Doychinov

A 22 éves ausztrál Barty nagy meglepetésre nyerte meg a floridai viadalt, s ennek köszönhetően kettőt javítva a kilencedik helyre ugrott. Döntős ellenfele, a volt világelső cseh Karolina Pliskova a hetedikről a negyedik helyre került. Az élen továbbra is a japán Oszaka Naomi áll.
Párosban Babos Tímea változatlanul a harmadik.
Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):----