A magyar Szőnyi Ferenc nyerte az Egyesült Államokban a New Orleans-i tízszeres ironman-futamot, a a Decaman USA-t. Ezen a versenyen az indulókra nagyjából 38 kilométer úszás, 1800 kilométer kerékpár és zárásként tíz maratonnyi, azaz 420 kilométer futás vár, ráadásul gyakorlatilag megállás nélkül.

Szőnyi Ferenc, a magyar vasember, vagy ahogy rajongói hívják, Racemachine nem okozott csalódást, hatalmas előnnyel elsőként futott célba az amerikai versenyen – számolt be a Blikk. Az úszást a 16 fős mezőny második felében zárta, a kerékpár után már a harmadik helyen állt, futásban pedig az első maratont követően került az élre, később pedig még növelte is az előnyét.

A teljes távot alig valamivel több mint 222 óra alatt teljesítette.

Szőnyi Ferenc hihetetlen teljesítménye Forrás: HELL Energy

A

verseny nem a legoptimálisabb körülmények között zajlott:

volt, hogy a hőmérséklet alig 5 fokig emelkedett, metsző szél és erős csapadék kísérte a futamot, amelyet egyszer meg is kellett szakítani a cudar körülmények miatt.