FED Kupa: a magyar női teniszválogatott februárban Angliában szerepel

tenisz, teniszlabda, háló
A magyar női teniszválogatott az angliai Bath-ban szerepel a Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport februári tornáján.

A nemzetközi szövetség csütörtöki tájékoztatása szerint a magyarok mellett a házigazda britek, továbbá Szerbia, Horvátország, Törökország, Görögország, Georgia és Szlovénia lép pályára a február 6-tól 9-ig tartó torna során. A nyolc csapatot két csoportra osztják, melyek győztesei egymás között döntik el, hogy melyikük jusson fel a világcsoport II. rájátszásába.

FED Kupa: a magyar női teniszválogatott februárban Angliában szerepel Forrás: Origo

Hét további nemzet a lengyelországi Zielona Gorában küzd meg egymással.

Idén februárban Juhász Gábor kapitány együttese - Stollár Fanny, Gálfi Dalma, Bondár Anna, Jani Réka-Luca összetételben - Tallinnban előbb 2-1-re kikapott a svédektől, majd 2-1-re verte a szlovénokat és 3-0-ra a horvátokat. Az osztályozón aztán 2-0-ra kikapott a britektől, így nem jutott fel a playoffba.