Hosszú Katinka egy arany- és egy bronzérmet szerzett vasárnap az úszók világkupájának eindhoveni rövidpályás állomásának zárónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok - aki az előző két napon három elsőséget és egy harmadik helyet gyűjtött -

a 200 méter vegyes után állhatott fel a dobogó legfelső fokára (2:05.06), míg 200 méter háton harmadikként csapott célba (2:03.76).

Előbbi számban Jakabos Zsuzsanna hetedikként zárt.

Hosszú Katinka fantasztikusan versenyzet Eindhovenben Forrás: AFP/Oli Scarff

Hosszú mellett a magyarok közül Verrasztó Dávidnak sikerült érmet szereznie,

400 méter vegyesen a szám kétszeres világbajnoka a japán Szeto Daija mögött ért célba 4:03.14 perces idővel. Cseh László hatodikként, Dudás Dániel nyolcadikként végzett.

Verrasztó Dávid is felállhatott a dobogóra Fotó: Szabó Gábor - Origo

Németh Nándor a 100 méter hát döntőjében volt érdekelt, hetedik lett, míg a vele, Jakabos Zsuzsannával, Cseh Lászlóval és Verrasztó Evelynnel felálló 4x50 méteres vegyes vegyesváltó ötödikként zárt.

A 16 éves kínai Vang Csiencse-ha 800 méter gyorson nagy junior világcsúcsot úszott. Az ázsiai versenyző - azt követően, hogy pénteken 400 méteren korosztályos rekorddal nyert - 8:03.86-os idejével csaknem 12(!) másodpercet javított a korábbi legjobb eredményen (8:15.35), amely szintén az ő nevéhez fűződött.

Jövő csütörtöktől a Duna Arénában versenyez a mezőny.