Pongrátz Bianka a 36. helyen végzett női skeetben a dél-koreai Csangvonban zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon, így nem szerzett kvótát a magyar küldöttség.

Pongrátz az utolsó olyan magyar volt a vb-n, aki felnőtt olimpiai számban indult, ám kvótaszerzési esélyei már a hétfői első napon minimálisra csökkentek, mivel 75 lövés után 66 találattal a 30. helyen állt.
Kedden 50 lövéssel zárult az alapverseny, Pongrátz pedig 44 korongot talált el,

így végül 110 korongos összteljesítménnyel a 36. helyen zárt a 61 fős mezőnyben.

A hatos döntőbe jutáshoz 118 korong kellett.
Ebben a számban hengereltek az amerikai versenyzők, akik kisajátították a dobogót. Az aranyérmet Caitlin Connor szerezte meg a háromszoros olimpiai bajnok Kimberly Rhode előtt.

Pongrátz Bianka 36. lett a vb-n Forrás: shootingpress.hu

A férfi futócéllövők is befejezték szereplésüket Csangvonban, ahol a magyarok a zárószámban sem tudtak kiemelkedően teljesíteni. A 10 méteres 40 vegyes versenyben Boros László volt a legjobb közülük, de ő is csak a 14. helyen végzett (377 kör). Sike József a 17. (375 kör), Tasi Tamás pedig a 19. pozícióban zárt a 28 fős mezőnyben. A hármójuk alkotta csapat pedig a hetedik lett.