Oscar Rodriguez nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny, a Vuelta a Espana 13. szakaszát pénteken, míg összetettben Jesús Herrada, bár csökkent az előnye, megőrizte első helyét.

A Candás és Valle de Sabero közötti 174,8 kilométeres etapon a közel harmincfős szökevénycsoportból került ki a győztes. A célba vezető emelkedőt meglepetésre a spanyol bringás bírta a legjobban, így pályafutása első diadalát aratta.

A spanyol Oscar Rodriguez pályafutása első diadalát aratta Forrás: BELGA/AFP/Yuzuru SUNADA/Yuzuru Sunada

A főmezőnyből elsőként a 2016-os bajnok, Nairo Quintana ért a csúcsra 2:32 perc hátránnyal, őt hat másodperccel a brit Simon Yates követte. Herrada 4:18 perc hátránnyal ért célba, így előnye 3:22 percről 1:42 percre csökkent a második Yates előtt. Quintana csapattársát, a spanyol Alejandro Valverdét megelőzve feljött a harmadik pozícióba, és már csak nyolc másodperccel van lemaradva Yatestől.

13. szakasz, Candás-Valle de Sabero, 174,8 km, hegyi befutó:
1. Oscar Rodriguez (spanyol, Euskadi Basque Country-Murias) 4:17:05 óra
2. Rafal Majka (lengyel, BORA-hansgrohe) 19 mp hátrány
3. Dylan Teuns (belga, BMC Racing) 30 mp h.
...21. Nairo Quintana (kolumbiai, Movistar) 2:32 p h.
22. Simon Yates (brit, Mitchelton-Scott) 2:38 p h.
...44. Jesús Herrada (spanyol, Cofidis) 4:18 p h.
Az összetett állása:
1. Herrada 54:50:19 óra
2. Yates 1:42 p h.
3. Quintana 1:50 p h.

Szombaton a Cistierna és Les Praeres közötti 171 kilométer vár a mezőnyre, amely összesen 3271,4 kilométert tesz meg a jövő vasárnapi madridi célig.