Nyíltvízi úszó Európa-kupa: Rasovszky ismét versenyt nyert

Rasovszky Kristóf
Balatonfüred, 2017. július 20. Rasovszky Kristóf, a csapat második versenyzője az 5 kilométeres nyíltvízi úszás csapatversenyében Balatonfüreden 2017. július 20-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
Rasovszky Kristóf a márciusi, Eilatban rendezett verseny után a hosszútávúszók Európa-kupa sorozatának barcelonai állomásán is győzött a 10 kilométeres távon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az EK-n tavaly minden viadalon győztes magyar sportoló remek teljesítményt nyújtott szombaton. Sikerének értékét növeli, hogy a mezőnyben a legerősebbnek számító francia válogatott tagjai is ott voltak.

A győzelemért Rasovszky a francia Marc-Antoine Olivier-vel vívott óriási harcot, aki tavaly a balatonfüredi nyíltvízi vb-n 5 kilométeren és csapatban arany-, míg 10 km-en ezüstérmes volt.

A veszprémi úszó hosszú hajrájára viszont riválisának nem volt ellenszere, így a magyar versenyző ért célba elsőként.
A nőknél a negyedik helyen végzett Rohács Réka volt a legjobb magyar.

Rasovszky Kristóf újabb futamot nyert Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt