Magyar győzelem született az egyik legrangosabb amerikai ultrafutó versenyen, a 100 mérföldes „Keys 100"-on, ahol Lubics Szilvia első nőként ért célba.

A versenyzőknek 161 kilométert kellett teljesíteniük a Florida déli csücskében található szigeteket összekötő pályán. A futók dolgát a távon kívül nagyon megnehezítette a kaotikus időjárás: özönvízszerű esőzés, viharos szél, szikrázó napsütés váltogatta egymást, de mindvégig meleg, párás volt a levegő.

Lubics végig stabilan versenyzett, gyakorlatilag rajt–cél győzelmet aratott, de mivel félórás időintervallumban rajtoltak a futók, a verseny alatt nem tudta, hogy áll a mezőnyben. Végül 16 óra 22 perc alatt ért célba, melynek erősségét jelzi, hogy a férfiak közül is csak a győztes amerikai Zandy Mangold előzte meg.

Lubicson kívül több magyar futó is indult a versenyen, Lőw András és Szitó Ervin sikeresen célba ért, míg Vakhal Norbert sérülés miatt feladásra kényszerült.