Tenisz: Babosék bejutottak a negyeddöntőbe Madridban

Australian Open 2018 AUSTRALIA MELBOURNE Roger Federer AUSTRALIAN OPEN SEMIFINAL TENNIS SPORT one person EVENT news 2018 nurphoto Australian Open 2018 Australian Open
Timea Babos(R) of Hungary and Kristina Mladenovic of France celebrate after winning the women's doubles final of Australian Open against Ekaterina Makarova and Elena Vesnina of Russia in Melbourne on Jan. 26, 2018. Timea Babos and Kristina Mladenovic claimed the title with 2-0. (/Zhu Hongye)
A világbajnok Babos Tímea oldalán Kristina Mladenoviccsal párosban a negyeddöntőbe jutott a madridi salakpályás tenisztorna női versenyében, mivel a keddi nyolcaddöntőben két játszmában nyert.

A harmadik helyen kiemelt páros - amely az első fordulóban erőnyerőként nem lépett pályára - a Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh kettőssel találkozott. Babosék az első játszmában 2:2 után elveszítették az adogatójátékukat, de 3:4 után már csak ők nyertek gémet - kétszer brékeltek -, így 38 perc alatt szettelőnybe kerültek.

A második játszmában az ellenfél nem tudott komoly ellenállást tanúsítani. Babosék 2:1-es vezetésük után négy gémet nyertek, és első meccslabdájukkal lezárták az 1 óra 2 percig tartó összecsapást.

A női páros negyeddöntőjében a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (mindkettő cseh, 6.)-Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe (ausztrál, amerikai) mérkőzés győztesével találkozik a magyar-francia kettős.
A magyar játékos a madridi tornán egyesben a nyitókörben kapott ki a 11. helyen kiemelt Julia Görgestől szombaton.

Eredmény:
nők, 6,685 millió euró (2,1 milliárd forint) összdíjazás:
páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh) 6:4, 6:1