Giro d'Italia - Vivianié az első sprintszakasz

cycling Horizontal
Italy's rider of team Quick-Step Elia Viviani (R) crosses the finish line to win the 2nd stage of the 101st Giro d'Italia, Tour of Italy, on May 5, 2018, 167 kilometers between Haifa and Tel Aviv. / AFP PHOTO / Luk Benies
Elia Viviani nyerte szombaton a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny második szakaszát, összetettben Rohan Dennis átvette a vezetést a címvédő Tom Dumoulintől.

A Giro első három szakaszát - történetében először - Európán kívül rendezik. A Haifa és Tel-Aviv közötti 167 kilométeren a célhoz közeledve néhányan hosszú hajrában bízva törtek a győzelemre, de végül sprintbefutóra került sor, amelyben az olasz sprinter bizonyult a leggyorsabbnak.

Elia Viviani (kék mezben) elsőként ért célba a Giro második szakaszán Forrás: AFP/Luk Benies

Az első szakaszon rendezett egyéni időfutamon az ausztrál Dennis két másodperccel maradt el pénteken a győztes holland Dumoulintől, de előbbi ezúttal egy részhajrát megnyerve három másodperc időjóváírást kapott, így élre állt.