Fucsovicsnak nagyon megy salakon, nyolcaddöntős Münchenben

Fucsovics Márton, Tenisz
Fucsovics Márton párosban és egyéniben is továbbjutott a müncheni tenisztornán
Fucsovics Márton egyesben nyolcaddöntőbe jutott az 501 ezer euró (157 millió forint) összdíjazású salakpályás müncheni férfi tenisztornán, miután kedden, az első fordulóban legyőzte az argentin Guido Pellát.

A 26 éves magyar teniszező, a világranglista 61. helyezettje az első szettben 3:3 után tudta elvenni Pella (60.) adogatógémjét. A végjátékban a hatodik játszmalabdáját értékesítette, és 42 perc után szettelőnybe került.

Fucsovics Márton párosban és egyesben is továbbjutott a müncheni tenisztornán Forrás: AFP/William West

A második játszmában Fucsovics rögtön brékkel nyitott, de 4:3-as vezetése után négy újabb brék következett, mielőtt a magyar játékos saját szervajátékban a harmadik mérkőzéslabdát kihasználta, és lezárta az 1 óra 38 percig tartó összecsapást.

A magyar játékos hétfőn párosban - oldalán a bosnyák Mirza Basiccsal - győzelemmel kezdett, a negyeddöntőben pedig az első helyen kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel, brazil kettőssel találkozik.

Marco Cecchinato lesz Fucsovics Márton ellenfele,

miután az első fordulóban három szettben legyőzte honfitársát, az ötödik helyen kiemelt Fabio Fogninit. A két olasz játékos keddi mérkőzése 1 óra 50 percig tartott.