A magyar női válogatott második csoportmérkőzésén kikapott Ausztriától a svédországi Halmstadban vasárnap megkezdődött és jövő vasárnapig tartó asztalitenisz csapat-világbajnokságon. Bátorfi Zoltán együttese így a nyitónap után egy-egy győzelemmel és vereséggel áll.

Az esti találkozót Sofia Polcanova döntötte el, aki előbb óriási csatában, a döntő szettet 21-19-re megnyerve győzte le Madarász Dórát, majd később Póta Georginánál is jobbnak bizonyult, ugyancsak öt játszmában.
Póta az első meccsén ugyan három szettben megverte Liu Jiát, de ez kevésnek bizonyult, miután a vb-n most bemutatkozó Ambrus Krisztina is vereséget szenvedett a kellemetlen stílusú Amelia Soljától.
A magyar csapat hétfőn a csoportfavorit japánokkal játszik.

nők, bajnoki divízió, B csoport:
2. forduló:
Ausztria-Magyarország 3-1
Sofia Polcanova-Madarász Dóra 3-2 (8, -8, -8, 6, 19)
Liu Jia-Póta Georgina 0-3 (-8, -10, -4)
Amelia Solja-Ambrus Krisztina 3-2 (-3, -2, 9, 8, 9)

Magyarország-Egyiptom 3-0
Póta Georgina - Farah Abdel-Aziz 3-2 (5, -10, -9, 7, 5)
Madarász Dóra-Dina Mesref 3-1 (-12, 9, 8, 9)
Pergel Szandra-Juszra Helmi 3-0 (3, 6, 5)

Japán-Ukrajna 3-0
Ausztria-Egyesült Államok 3-0

Póta Georgina egy győzelemmel és egy vereséggel végzett az osztrákok ellen Forrás: AFP/Attila Kisbenedek

korábban:
férfiak, másodosztály, G csoport, 1. forduló:
Magyarország-Szerbia 3-1
Lakatos Tamás-Aleksandar Karakasevic 1-3 (-4, -10, 8, -11)
Majoros Bence-Pető Zsolt 3-2 (-7, 11, 5, -15, 13)
Szudi Ádám-Bojan Crepulja 3-1 (-7, 8, 6, 5)

Magyarország-Ecuador, szerda 19.00

Mindkét osztályban azonos a lebonyolítás: a körmérkőzés után a négy hatos csoport első három helyezettje jut tovább a felső ágra, a csoportgyőztesek egyből a negyeddöntőbe, a másodikok és harmadikok pedig az első fordulóba. A csoportok negyedik, ötödik és hatodik helyezettjei a 13-24., illetve 37-48. helyért játszanak a folytatásban. A második vonal első két helyezettje - a vb 25. és 26. helyezettje - a következő csapat-vb-n az első osztályban szerepelhet.
A nyolcad- és negyeddöntőket szerdán és csütörtökön rendezik, pénteken következnek az elődöntők, a női fináléra szombaton, a férfira vasárnap kerül sor.