Magyarország a 21. helyen zárt az olimpiai éremtáblázaton

Horizontal WINTER OLYMPIC GAMES MEDAL február 23. péntek
Hungary's gold medallists Shaoang Liu, Shaolin Sandor Liu, Viktor Knoch and Csaba Burjan pose on the podium during the medal ceremony for the short track Men's 5000m Relay at the Pyeongchang Medals Plaza during the Pyeongchang 2018 Winter Olympic Games in Pyeongchang on February 23, 2018. / AFP PHOTO / Dimitar DILKOFF
A vasárnap zárult phjongcshangi téli olimpián 15 sportág 102 versenyszámában avattak győztes, az éremtáblázat élén Norvégia zárt, a magyarok egy arannyal holtversenyben a 21. helyen végeztek.

A lista második helyén a németek, a harmadikon a kanadaiak végeztek.

Magyarország a magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó elsőségével téli ötkarikás játékokon története első, összességében 177. olimpiai aranyérmét szerezte, egyúttal 38 év után nyert újra érmet téli olimpián.

Kedvenc képünk Phjongcshangból: Magyarország büszkeségei, nyakukban a történelmi arannyal. Balról: Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor Forrás: AFP/Dimitar Dilkoff

A táblázat élén végző Norvégia 39 érme a legtöbb, amit egy nemzet a téli olimpiák történetben egy játékon nyert.

Az élen végző nemzetek közül szinte mindegyiknek megvolt a maga felség területe: a norvégok sífutásban nyertek 7 aranyat, a németek sílövészetben, szánkóban, bobban és északi összetettben is három-három aranyat nyertek, a hollandok húsz érmükből 15-öt nyertek gyorskorcsolyában, ezek közül hat arany, az Egyesült Államok kilenc aranyérme közül pedig négy is snwoboardban született.

Liechtenstein - - 1

Oroszországból "Olimpiai Sportoló Oroszországból" (OAR) megnevezéssel vehetnek részt a játékokon sportolók, miután a Nemzetközi Olimpiai Bizottság államilag támogatott, rendszerszintű doppingolás miatt december elején felfüggesztette az Orosz Olimpiai Bizottságot.
A női sífutók 10 kilométeres szabadstílusú versenyében két bronzérmes, a férfi bobosoknál a kettesek viadalában két arany-, a négyeseknél pedig két ezüstérmes volt.