Stollár Fanny két szettben kikapott az első helyen kiemelt Dominika Cibulkovától a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztorna első fordulójában.

A szabadkártyás magyar játékos - aki 210. a világranglistán - balszerencséjére éppen a 2016-ban WTA-világbajnok szlovákot kapta ellenfélnek a sorsoláson, aki 2014-ben döntőt vívott az Australian Openen. A mindössze 160 centis Cibulkova 33. a WTA-rangsorban, de két évvel ezelőtt a negyedik helyen is állt.
Az első játszmában Stollár 3:1-re vezetett, a szlovák játékos azonban innentől kezdve sorozatban háromszor is elvette az adogatójátékát, a sajátját pedig mindig hozta, így 41 perc alatt előnybe került. A második szettben a magyar teniszező ugyan 0:2 után brékelt, de ezen kívül már csak két játékot sikerült nyernie, így 1 óra 18 perc után kénytelen volt gratulálni ellenfelének.

A címvédő, harmadik helyen kiemelt Babos Tímea a német Tatjana Maria ellen kezdi meg szereplését a BOK Csarnokban, 17 óra után.