Major Veronika legjobb magyarként a negyedik helyen végzett a női futócélövők 30+30-as versenyében a győri légfegyveres Európa-bajnokság első napján, melyen a csapat három indulóból a harmadik, bronzérmes pozícióban zárt.

A felnőtteknél az olimpián nem szereplő futócéllövő viadalokkal kezdődött meg a kontinensviadal Győrben, ahol kedden - a várakozásoktól elmaradva - egyéniben nem sikerült az éremszerzés a hazai lövőknek.

Az utóbbi években már elsősorban pisztolyra készülő Major Veronika nem volt messze ettől. A 20 éves keszthelyi sportoló jól kezdett, az alapverseny első 30, úgynevezett

lassú lövéses részét a harmadik helyen zárta, majd a gyorsban javítani tudott, s 569 körös összeredménnyel a második lett.

Mindez azt jelentette, hogy bejutott a szám éremért zajló küzdelmeibe, ahol az első négy volt érdekelt. Ebben a szakaszban két elődöntőt rendeztek először, melyben a juniorok között korábban világ- és Európa-bajnok Major Veronika 6-0-ra kikapott az ukrán Viktorija Ribovalovától. Így a harmadik helyért rendezett helyosztón léphetett lőállásba,

ott pedig ismét kikapott, ezúttal az orosz Olga Sztyepanovától 6-2-re.

Major Veronika legjobb magyarként a negyedik helyen végzett a női futócélövők 30+30-as versenyében a győri légfegyveres Európa-bajnokság első napján Forrás: Major Veronika / Facebook

A Máthé Edittel és Körtvélyessy Gabriellával kiegészülő csapat háromból a harmadik helyet szerezte meg.

A férfiak versenye nagyszerűen indult, a lassú rész után Sike József vezetett Boros László előtt. A gyors szakaszban azonban mindketten sokat hibáztak és folyamatosan csúsztak vissza.

Sike végül 573 koronggal az ötödik lett és egyetlen körrel, éppen lecsúszott az érmes meccsekről.

Boros 572-vel a nyolcadik lett. A harmadik magyar, Tasi Tamás 554 körrel a 15. pozícióban végzett, a hármójuk alkotta csapat pedig negyedikként zárt.