Lindsey Vonn duplázott Garmisch-Partenkirchenben

Alpine Ski World Cup in Garmisch-Partenkirchen Sports ALPINE SKIING Ski WorldCup SKIING women’s DOWNHILL
Winner Lindsey Vonn of the USA celebrates at the victory ceremony after the women's downhill event at the Alpine Ski World Cup in Garmisch-Partenkirchen, Germany, 4 February 2018. Photo: Stephan Jansen/dpa
Szombati győzelme után vasárnap is az amerikai Lindsey Vonn nyerte a női alpesi sízők világkupa-sorozatának garmisch-partenkircheni lesiklását.

A 33 éves Vonnak ez volt pályafutása 81. vk-elsősége, így ismét eggyel közelebb lépett az örökranglistát 86 vk-győzelemmel vezető svéd Ingemar Stenmark csúcsához.

Lindsey Vonn jó formában várja a téli olimpia rajtját Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Stephan Jansen

A vasárnapi versenyen a sorozatban harmadik lesiklóversenyén győztes amerikai olimpiai bajnok mögött - szombathoz hasonlóan - ismét az olasz Sofia Goggia végzett a második helyen, míg a harmadik a liechtensteini Tina Weirather lett.

Ez volt az utolsó vk-verseny a pénteken kezdődő phjongcshangi téli olimpia előtt.

Eredmény:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 1:37.92 perc
2. Sofia Goggia (olasz) 1:38.03
3. Tina Weirather (liechtensteini) 1:38.04

A szakági vk állása 7 verseny után (még 1 van hátra): 1. Goggia 429 pont, 2. Vonn 406, 3. Weirather 358
Az összetett vk állása 31 futam után (még 8 van hátra): 1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 1513 pont, 2. Wendy Holdener (svájci) 842, 3. Viktoria Rebensburg (német) 767