Párosban nem jött össze a döntő Babosnak

BABOS Tímea
Tajpej, 2018. február 3. Babos Tímea játszik a kínai Vang Ja-fan ellen a tajvani kemény pályás női tenisztorna elődöntőjében 2018. február 3-án. (MTI/EPA/Ritchie B. Tongo)
Egy győztes elődöntő után, megfázással bajlódva lépett pályára Babos Tímea és Csan Hao-csing a tajvani női tenisztorna páros elődöntőjében. A DigiSport beszámolója szerint a magyar-tajvani duó simán kapott ki a Nao Hibino, Okszana Kalasnyikova kettőstől.

A frissebbnek tűnő Hibino, Kalasnyikova kettős az első felvonásban háromszor is gémet nyert fogadóként, míg adogatóként csak egy játékot vesztett, így a japán-grúz kettősé lett 6:2-vel az első szett.

Az egyes elődöntője meglett, a párosé nem Forrás: MTI/EPA/Ritchie B. Tongo

Sajnos a folytatásban is jobbnak tűnt Babosék ellenfele, hiszen a magyar játékos és párja hamar 3:0-s hátrányba került úgy, hogy két gémet adogatóként buktak el. Igaz, ebből a folytatásban egyet visszavettek, de, a játszma hajrájában ismét a rivális volt a jobb, így végül a meccs Babosék 6:2, 6:2-es vereségével zárult.