Fucsovics feladta az elődöntőt

Fucsovics Márton, tenisz
Budapest, 2017. február 12. Fucsovics Márton az osztrák Jürgen Melzer elleni mérkőzésen az ATP Challenger nemzetközi tenisztorna döntőjében a fővárosi a BOK (volt Syma) Csarnokban 2017. február 12-én. Az osztrák versenyző 7:6 (8-6), 6:2-re győzött. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
A nyolcadik helyen kiemelt Fucsovics Márton feladta a Sztefanosz Cicipasz elleni elődöntőjét a genovai salakpályás férfi tenisztornán.

Az első számú magyar játékos - aki pénteken honfitársát, Balázs Attilát győzte le a negyeddöntőben - 0:6, 0:1-es állásnál nyújtott kezet görög ellenfelének.

Fucsovicsot ápolni kellett térfélcserénél Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A challenger-tornát szervező nemzetközi szervezet (ATP) honlapja szerint Fucsovics az első szettet úgy veszítette el, hogy saját adogatásainál mindössze három labdamenetet nyert.

A világranglistán 117. magyar teniszező - Balázs Attilához hasonlóan - tagja a Davis Kupa-csapatnak, amely jövő héten péntektől vasárnapig az orosz válogatottat fogadja a legmagasabb osztályába, a Világcsoportba kerülésért a Kopaszi-gáton.