Újabb szakaszt nyert a szökésspecialista

- Horizontal
Quick-Step Floors Team's Italian cyclist Matteo Trentin celebrates as he crosses the finish line to win the 10th stage of the 72nd edition of "La Vuelta" Tour of Spain cycling race, a 164,8 km route between Caravaca to Alhama de Murcia, on August 29, 2017. / AFP PHOTO / JOSE JORDAN
Az olasz Matteo Trentin nyerte a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körverseny tizedik szakaszát, összetettben pedig továbbra is a brit Chris Froome áll az élen.

Trentin - aki korábban a negyedik szakaszon volt első - három versenyzőtársával egy szökevénycsoportból vált ki, majd a hajrában ő bizonyult a leggyorsabbnak.

Matteo Trentin kényelmes előnnyel nyerte a tizedik szakaszt Forrás: AFP/Jose Jordan

Az összetettben élen álló Froome a mezőnnyel együtt ért célba, 4:32 perces hátránnyal Trentin mögött.

Az összetettben harmadik, a keddi szakaszt a 12. helyen záró ír Nicolas Roche viszont 29 másodpercet ledolgozott a Froome-mal szembeni hátrányából.