Yves Lampaert nyerte vasárnap a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny második szakaszát, sikerével pedig összetettben is élre állt.

A Nimes és Gruissan közötti 203,4 kilométeres etapon több részre szakadt a mezőny, a tízfős élcsoportból pedig a belga kerekes bizonyult a leggyorsabbnak a sprintbefutó során.

Belga győzelem a Vuelta második szakaszán Forrás: AFP/Jaime Reina

A végső sikerre esélyes kerekesek közül csak az olasz Vincenzo Nibali volt tagja az élbolynak, a Vuelta 2010-es győztese nyolc másodperccel előzte meg azt a csoportot, amely magában foglalta például a Tour de France-on első Chris Froome-ot, vagy a spanyolországi viadal két évvel ezelőtti olasz bajnokát, Fabio Arut.